10

Mart Helme lubab, et neis omavalitsustes, kus võimu saab EKRE, geiparaade ei korraldata

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Laupäeval toimus Tallinnas Pride´i geiparaad. Samal päeval teatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juht Mart Helme, et Eesti peamine probleem on rahvastiku vähenemine ja negatiivne iive ning selle taustal lubada korraldada seksuaalvähemuste üritusi, on küüniline ja pahatahtlik.

Mart Helme sõnul hoiab EKRE neist omavalitsustest, kus osutub sügisestel kohalikel valimistel edukaks, igasuguse homopropaganda eemal.

„Igal juhul võitleme me kohalikes omavalitsustes selle eest, et koolides ja lasteaedades ei hakataks juba maast-madalast laste ajusid homoteemadega loputama. Meie juhitavates omavalitsustes ei antaks geidele kindlasti marssideks või paraadideks luba, kuna nende käitumine on provotseeriv ja valdavale osale Eesti elanikest vastumeelne,“ teatas Helme. „Sellised meeleavaldused võivad kaasa tuua avaliku korra kergemaid ja raskemaid rikkumisi. Politseinikud on niigi tööga üle koormatud. Miks nad peaksid veel mingisuguseid pervertide paraade turvama?”

Tallinn Pride'i üritusi korraldati aastatel 2004–2007. Toona tõid need kaasa rongkäigus osalejate ja konservatiivselt meelestatud inimeste kokkupõrkeid.

Riigikogu esimees Eiki Nestor postitas reede õhtul oma sotsiaalmeediakontole: „Meil kõigil on õigus olla õnnelik. Elagu Pride!!!!“

Nestor on oma postitusele praeguseks saanud 170 heakskiitu, kurbust väljendas neist üks, Eiki Nestori parteikaaslane Jaak Kastepõld. Pöidla tõstsid või südame postitasid Nestori postituses riigikoguliikmeist keskerakodlane Oudekki Loone, reformikas Yoko Alender ning sotsid Heljo Pikhof ja Liisa Oviir.

„Jään eriarvamusele, ei pea õigeks meie ühiskonna toimimise alustalade õõnestamist ja hälvete populariseerimist. Olen kurb!“ teatas veidi üle kolme aasta sotside ridadesse kuuluv Kastepõld oma 23aastase parteistaažiga erakonnakaaslasele.

Riigikoguliikmeist kommenteeris Nestori väljaütlemist vaid Vabaerakonna liige Andres Ammas. „See postitus on minu hinnangul kahjuks provokatsioon riigikogu esimehe poolt. Tõestab taaskord, et spiikri positsioon võiks tähendada taandumist päevapoliitikast. Aga sotside jaoks on selline küsimuse asetus muidugi võõras ja arusaamatu,“ nentis Ammas.

Fotod: FB kuvatõmmised
Eiki Nestor Pride (1)

Eiki Nestor Pride (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ei vaimustu
ei vaimustu

ei Ekre-st, ega Helmest, aga jutt jumala õige, mingeid paraade sellele veidrale ,hälbetunnustega inimrühmitusele ametlikult lubada pole vaja, veel enam ammugi mitte pealinna tänavatel. Rentigu kuskil,, Kapa-Kohilas,,maaomanikult mõned hektarid kasutamata maad ja marssigu ning musitagu kuniks jõudu jagub.

Nestor
Nestor

võiks postitada ka viletsuses, väikese pensioniga ja kättesaamatu arstiabiga vaevlevatele ,oma elutöö teinud kaasmaalastele sama soovi,,kõigil on õigus olla õnnelik, ELAGU vanurid.

Valija
Valija

Olaf võta roosad prillid eest. Too mõni näide innovatiisusest. Kes ja millised on nende nn. spetsialistide teod. Pole ju midagi ette näidata.

olaf
olaf

Sina valija, mustade prillidega, ütled, et glamuursus on innovatiivsus. Ükski ettevõte, kes endast ja oma perspektiivist hoolib, ei avalda oma sisulisi tegevusplaane konkurentide ees.

olaf
olaf

Toetan EKRE-t. Ennem olin kahtleval seisukohal. Samasoolistesse suhtumine nende poolt on õige. Lisaks pean erakonda innovatiivseks. Viimasel aastal on erakond haaranud tegevusse häid majandusnõunikke ja teiste eriala spetsialiste. Pole nad mingid populistid.

Valija
Valija

Ekre võitlus gei paraadide ja muu teisejärgulisega ongi nende võimekus. Midagi mis aitaks riigil areneda ( majandus , rahandus jne. ) pole aga nendel populistidel oidu tegeleda.

J.K
J.K

kuidas ei ole, miks kommenteerija ei loe siis selle erakonna lehelt nende ideid!? Ei viitsi? Meedia näitab ainult ühte poolt, muust nad ei kirjutagi, kahtlustan, et tellitud sopaloopimine jättes mulje, et ekrel polegi muud eesmärki kui ainult pederaste ja neegreid laiali peksta. Ei saa nii rumal meedia lugeja olla, endal peaks ka mingi filter olema või oma mõtlemine

2. kodanik
2. kodanik

Ja sotside käima lükatud kaubaturism Lätiga on arukuse etalon?

2. kodanik
2. kodanik

Kastepõllu sõnavõtt tundub küll veidi kummaline. Vägisi jääb mulje, et see väljaütlemine on seotud sügiseste valimistega. Otse loomulikult läheb selline jutt praegu rahvale peale ja kui härra on sügisel volikokku saanud, siis sotsidel hea hõisata, et vaata kui paljud ikka nende erakonna poliitikat toetavad ja usaldavad.

Arvos
Arvos

Katsepõld on silmakirjalik kloun.

wpDiscuz