3

Haapsalu ja Lääneranna otsivad sümboleid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lääne-Nigula (urmas lauri)
Suur Lääne-Nigula vald võtab kasutusele praeguse Lääne-Nigula valla vapi ja lipu. Foto: Urmas Lauri

Lääneranna valla sümbolite konkurss on alanud, lähiajal kuulutatakse välja ka uue Haapsalu linna vapi ja lipu konkurss.

Lääne-Nigula ei korralda konkurssi, sest Lääne-Nigula, Kullamaa, Martna, Noarootsi ja Nõva valla ühinemislepingul on kirjas, et suur vald hakkab kasutama praeguse Lääne-Nigula valla vappi ja lippu, ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

Lihula, Hanila, Koonga ja Varbla valla ühinemisel tekkiva Lääneranna vallas kestab konkurss 31. juulini. Kõik kavandid avalikustatakse nelja valla veebilehel. Auhinnafond on 4000 eurot.

Uut lippu ja vappi hakkab otsima ka Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemisel tekkiv Haapsalu linn.

„Haapsalu linna sümboli konkurss kuulutatakse välja lähiajal ning konkursitööde esitamise tähtaeg on augusti lõpus,” ütles Haapsalu linna avalike suhete spetsialist Tõnu Parbus. Konkursile tuleb esitada nii vapi kui ka lipu kavand.
Haapsalu sümbolite konkursi komisjoni on kaasatud kunstnik Annely Lember, graafik Herald Eelma, ajaloolane Kalev Jaago ja arheoloogiadoktor Indrek Jets.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ain
Ain

Haapsalul ju vana ja väärikas vapp olemas. Uue otsimiseks pole vähimatki põhjust!

Rein
Rein

Kes on nii tark ja oskab mulle kaardil näidata, kus see Lääneranna asub?
Ma otsisin Wikipeediast, Googlest, kuid ei leidnud.
Kes sellise soperdise nime välja mõtles, ma tahaksin temaga kohtuda ja läbi viia ühe korraliku ajaloo tunni, tundub, et ta on ajaloo tundidest poppi teinud või on tal kolm klassi algharidust?!

777
777

Ja jah LÄÄNERANNA! Tule taevas appi!

wpDiscuz