16

Lihula apteek jäi proviisorita

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Toomas Talving

Lihula ja Haapsalu Jaama tänava apteegi proviisor Toomas Talving (pildil) lahkus ametist vastuolude tõttu ettevõtte juhtidega. Mõlemad apteegid kuuluvad Ülikooli Apteegile.

Lihulaga kolmandat põlve seotud Talving töötas sealses apteegis 2014. aasta sügisest tänavu maini ning jätkab tööd proviisorina Tallinnas. Koos Talvinguga lahkub Lihula apteegist ka farmatseut.

„Mitu aastat vaidlesin selle apteegiketi juhtidega, et Lihulas tuleb remont teha. Nagu don Quijote,” ütles Talving. „Apteegis on kolm ahju, kaks on tuletõrje käskinud kinni panna. Üks pandigi kinni. Elektrijuhtmed ei vasta nõuetele. 21. sajand ja ahjuküte!”

Haapsalu Jaama tänava apteek läheb Talvingule teadaolevalt hiljemalt suve lõpuks üldse kinni, sest ei tasu ennast ära. Lihulas aga on Talvingu sõnul üks väheseid kasumiga töötavaid maa-apteeke. Lähimad apteegid asuvad Lihulast 50 kilomeetri kaugusel Ristil, Pärnus ja Haapsalus. Lihula apteegist käib rahvas ravimeid ostmas Koonga ja Tõstamaani välja. „Lihula apteegi taga on viis tuhat inimest,” märkis Talving.

Pärast Talvingu ja farmatseudi lahkumist jääb Lihula apteeki tööle kolm inimest: ahjukütja, klienditeenindaja ja farmatseut, kes ainsana tohib retseptiravimeid müüa. „Proviisor ja kaks farmatseuti oleks ideaalne. Proviisor oleks üksiti juhataja,” ütles Talving. Eriti laupäeviti on Lihula apteegis Talvingu sõnul järjekord nii pikk, et ühest inimesest leti taga ei piisa. „Rahvast on nii palju, et üks inimene ei pea vastu,” märkis Talving.

Ülikooli Apteegi juht Reet Teng Lääne Elu küsimustele vastata ei soovinud. Ettevõtte kodulehel on kirjas, et otsitakse proviisoreid ja farmatseute Lihulasse, Tallinna, Rakveresse, Paidesse, Laagrisse ja Viimsisse.

„Lihula apteek jätkab igal juhul,” kinnitas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Ojala-Toosile teadaolevalt plaanivad omanikud remonti, kuid mitte niisugust, et apteek selleks ajaks kinni pandaks. „Kuulutasime ka valla lehel Facebookis, et vajame proviisorit ja farmatseuti. Vallavalitsus aitab otsida,” ütles Ojala-Toos.

Läinud aasta lõpul vedas vald apteegimaja juurde kaugkütte. „Vald on valmiduse loonud,” kinnitas Ojala-Toos.

Läänemaal on apteek Ristil. Kullamaa haruapteek on lahti esmaspäeviti neli tundi. Haapsalus ja Uuemõisas tegutseb kokku kümme apteeki.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaino
Vaino

Kuna Lihula linnast on mõne aastaga “kadunud” nimekirja läinud, SEBPANK, SWEDPANK, ammu ei ole enam sauna jne.
Lihula linn ei vääri linna nime ja tuleks uuesti asulaks ümber nimetada.
Aeg oleks Lihula Linnavolikogul ja vallavanemal oma seitse asja kaasa võtta ja ametitoolid “puhtaks” teha.

Malle
Malle

Saab nüüd apteegi ruumidest ühisest hingepalwusest osa?

pange
pange

mõni mms müüja sinna

Kalle
Kalle

Äkki hr.proviisor oli lihtsalt liiga tihti bitneri balsamit tarbinud ,et nüüd pidi lahkuma.

Kodanik
Kodanik

Jaama tänaval on apteek? Kus kohas?

Arvos
Arvos

Keldris.

Kuglimugli
Kuglimugli

Aga Lihula on ju hoopis pärnakate jagu, mida siis siin veel õiendada, las pärnakad muretsevad.

to Kuglimugli
to Kuglimugli

Kahjuks veel ei ole pärnakate jagu….Aga võiks juba olla…sest läänemaa all asi aina hullemaks minemas

uskmatu+toomas
uskmatu+toomas

Ennem valimisi sai jälle isakeste pilte näha.Kas ka linna tänavad ka korda tehakse on teisejärguline.

Sass1.
Sass1.

to uskmatu+toomas – mis isakeste? Mis pilte? Mis linna
tänavad? Noormees, sa oled kommentaariumi ära eksinud.
Siin on jutt Lihula apteegist ja selle endisest proviisorist.

uskmatu+toomas
uskmatu+toomas

Panin selle kommentaari eksklikult siia aga selle artikli all kus see peaks olema kustutati see kohe.See näitab hr.Ammase ajalehe sõltumatust !

Tundub,
Tundub,

Lihula Apteek jäi farmatseudita, proviisorit oli harva näha.

Sass1.
Sass1.

Kunagi lugesin Lääne Elust, et Lihula on linn.
Tore anekdoot oli!

human
human

Kirjutage sellest ka, et Lihula on suuresti jäänud ilma ka bussiühendusest Tallinnaga. Teeme Lõuna-Läänemaast riigivaba vabariigi!!!

irw
irw

vaatasin üle hulga aja sõiduplaani ja tõepoolest, lihula ja tallinna vahel on liine kuidagi väheks jäänud.

Maria
Maria

Pole jah selle artikli kohta, aga hing on juba pikemat aega haige.
Lp. vallavalitsus! Tehke ometi midagi. Hommikul enam Tallinna bussi ei lähe. Arsti juurdegi ei saa! Esimese bussiga jõuab linna alles 12.15. Kui sealt veel keskhaiglasse või Mustamäele on vaja minna. Tagasi ei tule ju ka enam õhtust bussi. Vaat selle asja võiksite korda ajada. Kasvõi oma L&L bussigi sõitma panna.

wpDiscuz