38

Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Indrek Kalda

Prokurör Indrek Kalda. Foto: arhiiv

Haapsalu kohtumajas algas reedel kohtuistung politseiametniku üle, keda süüdistatakse alaealise ähvardamises ja kehalises väärkohtlemises.

39aastast Alar Luike süüdistatakse selles, et mullu jaanuaris ähvardas ta 17aastast Kerti ja põhjustas talle kehalise väärkohtlemise kaudu valu, mullu märtsis aga kasutas ametiisikuna ebaseaduslikult füüsilist jõudu kolme alaealise kinnipidamisel.

Et kannatanutena osalevad protsessis kolm alaealist, taotles prokurör Indrek Kalda kohtuistungi kinniseks kuulutamist. Kohtunik sellega nõus ei olnud, suletud uste taga arutatakse vaid alaealiste jaoks delikaatseid episoode.

Prokurör Kalda ütles kohtule, et Luike süüdistatakse selles, et ta kasutas mullu 20. jaanuaril Haapsalus 17aastase Kerdi kinnipidamisel ülemäära jõudu ning ähvardanud noormeest vägivallaga. Samuti kasutanud Luik mullu 12. märtsil kolme alaealise kinnipidamisel postimaja hoovis võtteid, mida saab pidada kehaliseks väärkohtlemiseks. Süüalune Alar Luik end prokuröri esitatu järel süüdi ei tunnistanud.

Mullu 20. jaanuaril loopis seltskond noori Tallinna maantee ja Jaama tänavu ristmiku lähistel mööduvaid autosid lumekamakate ja jäätükkidega. Lumeveoauto juht teatanud sellest oma tuttavale Luigele ning kuigi mees polnud valves, läinud ta huligaanitsemises süüdistatavaid püüdma. Hõlmast saanud ta kinni vaid Kerdil. Kert ütles, et Luik olevat teda kinnipidamise järel ähvardanud. „Ütles, et matab mind surnuaeda või paneb mind rekakasti ja viib karjääri,” lausus noormees ja lisas, et Luik olnud ebaadekvaatne. „Ma pole kindel, aga tundsin alkoholi lõhna,” kinnitas Kert. „Hirm oli küll.”

Järgmine vahejuhtum oli 12. märtsil, mil kamp noori loopinud kaubamaja ees lund vastu turvafirma USS aknaid. Kui politsei sündmuskohale jõudis, tormanud poisid minema, roninud üle aia postimaja hoovi ning pugenud kolmekesi trepi alla peitu. 16aastane Andro ütles kohtule, et nad trepi alt leidnud Luik löönud üht neist jalaga ja rääkinud ropult. Trepi alt välja rebitud Andro saanud Luigelt löögi vastu põske. „Väga valus polnud, aga natuke siiski,” nentis noormees. „Välja tirides kriipisin küljed ära.”

Eilsel istungil kuulati nii kannatanute kui ka tunnistajate ja süüaluse ütlusi. Protsess jätkub tuleval nädalal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Prokurör nõuab vägivallasüüga politseinikule tingimisi vangistust | Lääne Elu

[…] Vt ka: "Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises" […]

Anonüümne
Anonüümne

http://ekspress.delfi.ee/kuum/talumatu-julmus?id=69081655

vana lugu küll aga huvitav oleks teada, mida siinsed erilised “lapsekeste” kaitsjad sellisest käitumisest arvavad

Maia
Maia

Kas olete targutajad toimikut lugenud, et targutate siin? Me keegi ei tea asjadest suurt midagi. Ainult mingid kaudsed külajutud ja oletused. Jube lihtne maine allaviimine, et istus purjus peaga rooli ja sõitis õlle järgi. Kas joove on tuvastatud? Arvan, et mitte. Mõelge mida siin lampi suust välja ajate.

Mell
Mell

Ainult lapsi julgevad nad peksta ja karjaga ühe inimesw vastu astuda.

Melka
Melka

Luik on ehe näide milliseks võib politseis töötades saada kui ise oled koolis ja kodus lapseeas alatihti väärkoheldud olnud. Hea, et minema löödi ja au ja kiitus politdeinikele kes julgesid temast teatada.

Klounid
Klounid

Ajad muutunud.. ilmselt ka poisid muutunud

Kübe
Kübe

Loodame, et pätist võmm saab karistuse kätte ja saab oma jõudu vangimajas demostreerida. Lõppegu ära see terror Haapsalu liiklejate suhtes. Mees pani igal võimalusel vilkurid tööle ja kihutas politsei autoga mööda maakonda. Mängis supper võmmi ja käis vangidega pargi tönaval saunas joomingutel. Ueh. Pätt mitte politseinik.

sellisel juhul
sellisel juhul

saagu kinga joomise pärast, aga et mingeid kasvatamatuid sakutas, see küll põhjuseks ei ole. Minu meelest pole sellistel sooja ega külma sellest, et politsei nendega tegeleb ja pole seda seni, kuni kartsas ei istu ning leiba ja piitsa ei saa. Olen ise näinud, kuidas kutsikad mentidele vastu hauguvad, mida neist sillitada siis veel.

A
A

Vaesed pätipoiste vanemad. Praegu nõuate õigust taga aga aastate pärast näete oma “lastega” vaeva. Siis imestate kuidas neist paipoistest küll sellised inimesed kasvasid. Tahaks loota, et nii siiski ei lähe aga kindel selles pole.

Varjatud kaamera
Varjatud kaamera

Ega se Luik nüüd korralik ment ka ei ole. Satub kuidagi mul alati jalgu kus ta istub vintis peaga rooli autobaasi vastas väikses vahetänavas ja kimab nestesse õlle järgi ja se järel tagasi sinna. Korralik liiklus politsei meil.

teadja
teadja

Kui vintis peaga rooli istub teata SISEKONTROLLI,aga ära siin kiunu,ega see asja muuda.Vôi oled ARG?

wpDiscuz