8

Tammeallee rajamiseks raadati Kirblas papleid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vana papliallee on raadatud vanast Kasari sillast Kirblani, nende asemele on Lihula vallal kavas istutada tammed.
Papliallee mahavõtmine tekitas pahameelt kogenud arboristide hulgas, sest esmalt saeti puudel maha oksad ja seejärel võeti ka tüved. Nii kirjutas arborist Heiki Hanso sotsiaalmeedias, et suurte puude okste mahalõikamine on taunimisväärne.

„Kasari kooli tee juures alustati vana võsastunud, ülekasvanud ja haige papliallee uuendamist. Tegemist on mitmeetapilise ettevõtmisega, mille järel saab allee uue ilme,” selgitas Lihula vallavalitsuse info- ja arenguspetsialist Kristina Kukk valla sotsiaalmeedialehel. Mahavõetud allee asemele istutatakse tammed. Tammeallee rajamisel kasutatakse nüüdseks suletud Kasari kooli õpilaste poolt eelkasvatatud istikuid. Istutustöö korraldab Lihula vallavalitsus.

Täismahus artiklit saab lugeda Lääne Elu 4. mai paberlehest

Parandatud istikute päritolu ja istustustööde tegija, 5. mail 2017

Fotod: Urmas Lauri   Kasari papliallee 009 Kasari papliallee 010 Kasari papliallee 014 Kasari papliallee 017 Kasari papliallee 018 Kasari papliallee 019 Kasari papliallee 020 Kasari papliallee 021

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tõde kuubis
Tõde kuubis

Huvitav, kus on keskonnaameti ja looduskaitsjate silmad?

to eksole
to eksole

Ainult ajukääbik õigustab sellist tegevust. Iga puu on väärtuslik, ka pappel. Oskusliku tegevusega ei oleks pidanud tegema lageraiet.

Eksole
Eksole

Kas keegi kritiseerijatest on seal alleel ise varem kõndinud? Need puud olid vanad ja eluohtlikud. Iga tormiga oli ümberkukkunuid. Paplid istutati nõuka ajal, et saada kiiresti kõrghaljastust. Ja neile, kellele ei meeldi, et istutatavad tammed on alguses väikesed, siis võib rahustuseks öelda, et alguses, olenemata liigist, on kõik elusolendid väikesed. Ka inimaju. Nii nagu mõnest võrsest ei pruugi puud saada, ei pruugi ka igast ajust asja saada.

Arvos
Arvos

Toladus kuubis.

õpilane
õpilane

Mahavõetava allee asemele istutavad suletud Kasari kooli õpilased tammed, kinnitas Kukk. Täielik luulu.

?
?

Millal saab vaksapikkusest tammetaimest allee?

Ära pabista!
Ära pabista!

Küll saab!

Tarvo K.
Tarvo K.

Millise raha eest seda tehakse , kas tõesti on see praegu tähtsaim mure ?!
Meil on hädapärasematki teha aga ega rahva käest küsita.

wpDiscuz