3

Kes hakkavad saama üksi elava pensionäri toetust?

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Foto: Pixabay

raha, euro, maksuamet, pension

Foto: arhiiv

Üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama alates selle aasta 1. aprillist, teatas sotsiaalkindlustusamet.

Toetust saab inimene, kes 1. aprillist kuni 30. septembrini on vanaduspensionieas, elab rahvastikuregistri andmetel üksi ja tema vanaduspension on alla 470 euro. Toetuse suurus on 115 eurot, seda makstakse üks kord aastas oktoobrikuus.

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Merle Sumil-Laanemaa selgitas, et kui pensionär elab üksi lühemat aega, näiteks alates 1. maist, siis ta sel aastal toetust ei saa.
"Kui pensionär jätkab üksi elamist, siis toetust saab ta järgmisel aastal."

"Pensionär ei pea toetust ise taotlema, vaid meie maksame selle välja automaatselt. Pensionäri vanus ja pensioni suurus on meil olemas ning üksi elamise info saame rahvastikuregistrist," märkis Sumil-Laanemaa.

Välisriigist pensioni saaja peab toetuse saamiseks esitama sotsiaalkindlustusametile oma välisriigi pensioni suuruse hiljemalt 31. augustiks. Sellele liidetakse Eestist saadav pension. Lisaks on õigus saada üksi elava pensionäri toetust ka eestkostjatel ning eestkostetavatel ja hooldekodude elanikel.

Info eestkoste kohta on sotsiaalkindlustusametil olemas ning hooldekodu elanike andmed kogutakse koostöös hooldekodudega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuglimugli
Kuglimugli

Pensionär elabki üksi, kõik pereliikmed Eestist lahkunud, kuid elanikeregistris kirjas ja vastupidi ka – pensionär üksi elanikeregistris, kuid üürilisi mitu tuba täis. Kellele siis maksta ja kes jääks ilma ? Eks see üks paras pensionäride mõnitus on, pension on nii väike.

nagu ikka
nagu ikka

lombardini omanikest pensionärid

Sass
Sass

Rahvastikuregister on mingi bürokraatia tekitamiseks vist mõeldud…

wpDiscuz