11

Martna koolis peeti koolipäeva öösel programmeerides

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Martna põhikooli õpilased veetsid öö vastu reedet koolimajas programmeerides ja diskotades.

Progeöö polnud nagu tavaline koolipäev, sest hommikuste tundide asemel läksime kooli kell viis õhtul ja tunnid kestsid kella kümneni. Aga need ei olnud mitte tavalised tunnid, vaid programmeerimis tunnid. Õppisime muusikat programmeerima läbi Edisoni programmi, Tynkeriga valmisid reklaamklipid, mängisime Codemonkey'ga. Vanemad õpilased püüdsid kolle ja püütoneid, samal ajal kui väiksemad orienteerusid ja otsisid koolimajast aardeid.

Saime palju uusi teadmisi ja vanemad klassid ka kogemuse väiksemate koolikaaslaste õpetamises.Eraldi tunnid olid ka õpetajatele, kes samuti programmeerimist õppisid.

Õhtu lõpetasime öödiskoga, muusikat mängis kuuenda klassi õpilane DJ Sören. Pärast tantsu jäime kõik kooli ööseks ning järgmisel päeval lõpetasime programmeerimisöö tunnistuste jagamisega.

Selliseid kooliöid võiks rohkemgi olla!

Sella Helts

Martna põhikooli õpilane

Progeöö Martnas. 5 dav dav dav dav

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nii+ongi!
Nii+ongi!

Aga miks seda kõike just öösel peab tegema?!

viplalale
viplalale

Kas vaatasid, kes artikli kirjutas?

viplale
viplale

no ja siis. kui ma enne tohm olin, siis miks sa arvad, et sinu viite peale mul kohe plahvatas. mul pikad juhtmed-ei saand pihta. tee puust ja punaseks ehk aita pärdik uuele levelile.

kahtleja
kahtleja

ja mida siis sellega õpiti? Öösel arvuti taga vahtimist? Kas seda peab õpetama? Võib-olla siis “õpetaks” ka telekavahtimist vms eluks vajalikku. Kas menüüs olid ikka suhkrurikkad koolajoogid, kartulikrõpsud, pitsa jm häkkeri menüü?

aga
aga

õpetage esmalt kohusetunne ja vastutustunnet…..

Anonüümne
Anonüümne

Uurisin, et mis see codemonky on. Ülesandeks on igal levelil aidata ahv banaanini. Vägev. Kindlasti õppisid koode murdma.

viplala
viplala

Mis te nende õpside pärast muretsete. Lastele tuleb juba varakult õpetada, et kui päevast ei jätku, tuleb ööst aega juurde lõigata, sest ega muidu rikkaks ei saa… ja öötöö on alati kallim.
Aga ma usun, et igal asjal on mingi mõte, miks seda vaja oli ja seda me sellest artiklist teada ei saanud.

jaminaka
jaminaka

to Toomas Kas tõesti raha on peamine…

toomas
toomas

minu teada kehtivad meie riigis kõigile seadused ühtemoodi.et alates 22.00 algab öötöö, mille eest tasustatakse koefintsendiga 1,25

jaminaka-le
jaminaka-le

Haa, järgmine kord ütlen arve tasumise asemel näiteks taksojuhile sama – kas tõesti raha on peamine…

toomas
toomas

..aga kas õpetajatele maksti ka seaduses ettenähtud öötöökoefitsendiga töötasu?

wpDiscuz