79

Sukles Maalehele: eesel on porgandi leidnud

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Urmas Sukles (urmas lauri)
Urmas Sukles Maalehes. Repro: Urmas Lauri

Tänases Maalehes on kaks lehekülge pühendatud Haapsalu linnapeale Urmas Suklesele, kes nendib, et ega linnapea amet ole ju igavene.

Sukles leiab lehele antud usutluses, et kui Läänemaa jääb kahe valla võrra väiksemaks, siis sellest on muidugi kahju, aga elame üle. Sukles täpsustas, et pigem muutub Läänemaa nüüd kompaktsemaks.

Sügisel toimuvate valimiste kohta ütles Sukles: “Praegu on nii, et lähed muudkui edasi, porgand on kogu aeg ees. Paned nagu eesel rukkis. Aga see, et Haapsalu nüüd suureks sai ja läheb kokku Ridalaga, on tekitanud sellise hasardi. Eesel on leidnud porgandi.”

Intervjuus räägib Sukles ka Haapsallu kavandatavast serverikeskusest, viski- ja veinipäevadest ja Tšaikovski festivalist ning spaadest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
huvitav
huvitav

ootame ehk selle ka ära, kuni hakatakse linnavarameti ja selliste ametkondade/ametnike tegevuse vastu detailsemat huvi tundma. Kuidas meil linnas ikkagi see hangete ja linnatellimiste tegemine on?

nõme
nõme

nats nõme on ikka see, et linnapea vaatab linna nagu mingit turistide jaoks suunatud paradiisi, kus kohalikud pärismaalased peavad õnnelike teenindajate rollis olema. Linnapea võiks linna arendada, reaalselt ettevõtlusele vajalike eeltingimuste loomisega tegeleda, mitte kultuurimaja tööd ära teha.

koll
koll

Herr Sukut huvitab eelkõige raudteejaamast Paralepani ulatuv ala. Seal peab kõik korras olema. Mis puutub Lääne maakonna lõhkumist, siis herr Suku ütles, et nii ongi parem, et maakond muutub rohkem Haapsalu lähedasemaks.
Muutub küll ja varsti muutub niipalju, et Uuemõisast algab Harju maakond ja Panfilovkast Pärnu maakond.

mida+oligi+arvata
mida+oligi+arvata
mingit
mingit

eraldi linnalehte meil vaja pole. Internetist saab lugeda LE ja Läänlane on olemas. Linnapea on meil OK ja linn tänu mereäärsele asukohale tore.

arvamusi
arvamusi

ja väljaütlemisi on erinevaid, kuid, tõdegem, suurem osa on rahulolevad ja heasoovlikud.Igaljuhul meil on tore linn ja head ,asjalikud juhid. Jõudu, edu.

mida oligi arvata
mida oligi arvata

Ühtegi alternatiivset kandidaati ükski eelkommije ei nimeta. Seega pole peale Urmase kedagi. Ta on suht hästi hakka saanud. Kui tahate vaielda – nimetage mõni sinna sobiv isik, kes on valmis ka linnapeaks hakkama.

Linna ajaleht on aga ülim rumalus. On LE ja Läänlane ja kui suudate siin muliseda siis siidate LV kodukalt ka otsused jm dokumendid üles leida. Hakata linna ehk meie raha eest eilseid uudiseid üle trükkima on nõmedus.

to mida 20.51
to mida 20.51

Tee endale eelkõige algteadmised selgeks ja siis tule tõe pähe argumenteerima. Mine vaata LV kodukat ja püüa sealt linnavalitsuse istungi materjalidega tutvuda – tühi koht.

Saarlane
Saarlane

Tegelikult ongi asjalik mees koos väga asjaliku meeskonnaga. Olles ise temaga mõnel korral kokku puutunud, julgen küll öelda,et mees on kahe jalaga maa peal.
Need kes siin elu kiruvad ilmselt ise midagi ei tee ja elust ja linna tööst kottigi ei jaga.
Edu!

Imelik
Imelik

Saarlane pidi olema kõige ….. hiidlase tehtud?
Sellest ilmselt ka arvamus, et- “hurra hr.S!” – hüüdjal on kaks jalga maas, teevad palju ja “linna tööst” jagavad “üle kottide”?
“Ülejäänud” kiruvad elu.

Kalmer
Kalmer

Vägev mees, see Haapsalu linnapea.

imelikule
imelikule

suunavaks selgituseks. Kui linnas rahvahulk suureneb, siis käibed ja toitlustuse võimalused ju koos sellega. Tänavatoitlustuse,jäätisemüügi ja kiirtoidukohad. Usun,et Karja tn.kõigi ettevõtete käive on suveti 3kordne. Sellega elab hea planeerimise korral uue hooajani ära.Mõeldamatu oleks nõuda linnajuhtidelt uue tehase käivitamist, seda teevad ikka tavaliselt ärimehed. Et suvel Haapsalus sissetulekut suurendada oleks tark midagi oma kätega valmistada ja püüda see ka turustada.

Imelik
Imelik

Mitu talve sa “suunaja” ettevõtlusega oled tegelenud? Haapsalu ei ole Las Vegas ega isegi mitte Pärnu. Äride suhestumist linnakodanikesse ei küsinud ma ka ilmaasjata. Algatuseks võrdle Uksetehase ja kasvõi Fra Mare palgataset ja töötajate arvu. Karja tn., toitlustusäridest ma ei räägigi. Kreeka pererestorani äridega võid neid võrrelda ( äri suuruse, mitte sissetuleku poolest).
Näita või tänaval “kullast Jeesust”.
Argumentatsiooni tase on nii nõrk, pealegi võib tegemist olla ühe või paari
“keeniusega” , et ma lõpetan siinkohal selle mõttetu teema kommenteerimise.
Head ööd!

Imelik
Imelik

Unustasin. Linnajuhid ei käivita ärisid, ei tehaseid ega restorane. Nad loovad võimalikult soodsad tingimused selleks. Vaadates praegust olukorda tehke järeldused ise.

wpDiscuz