7

Ridala ümbruse külad jäävad liitmata

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Ridala küla Toivo Sims 025

Toivo Sims. Urmas Lauri foto

Neljapäeva õhtul otsustas Ridala kiriku ümbruse külade rahvas, et ei hakka külasid liitma.

Ettepaneku liita neli Ridala kiriku ümber asuvat küla tegi Vilkla külavanem Toivo Sims. Sims tahtis, et Vilkla, Kolila, Lõbe ja Liivaküla liidetaks kokku üheks külaks, millele pidi nimeks saama Ridala.

Neljapäeva õhtul kogunes külade rahvas, et Simsi ettepanekut arutada. Pastoraati oli kokku tulnud 50 inimese ümber. Lõpuks pandi Simsi ettepanek hääletusele. 30 inimest 50st hääletas külade liitmise ja nimede muutmise vastu.

„Kõik jääb vanaviisi. Vilkla, Kolila, Lõbe ja Liivaküla on ajaloolised nimed ja las nad siis jäävad,” ütles Toivo Sims.

Sims tegi ettepaneku külad liita ja Ridalaks muuta sellepärast, et säiliks Ridala nimi. Kui Haapsalu linn ja Ridala vald ühinevad, saab uue omavalitsuse nimeks Haapsalu linn. Sims ei tahtnud, et Ridala nimi kaob ja tahtis selle põlistada uue küla nimena. Edaspidi jäävad Ridala nime kandma Ridala kirik, Ridala kihelkond ja Ridala kool.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
einoh
einoh

see külade liitmine või mitteliitmine on küki-mõki, vaatame mis saab edasi nii Haapsalust kui Suklesest

Madis
Madis

Tehke Ridala sovhoos tagasi, siis säilib ka nimi.

Valdek
Valdek

Õnneks tuli mõistus koju. Jäi see porno ära.

Talunik
Talunik

Unesnõidujale hea soovitus,lõpeta oma eneseimetlus ,võta teadmiseks sa pole maailma naba ,nii et jäta RIDALA rahvas rahule.

Unesnôiduja
Unesnôiduja

No on ikka nôder rahvas need ridalased.

Enriko
Enriko
Kas keegi teab täpsemalt maanteede ääres nähtavate kihelkonnasiltide tähendust? Tähistavad need kirikukihelkondi, muinaskihelkondi või midagi vahepealset? Kas erinevus tänaste valdade piiridest on nii suur, et ametlikes teadetes ja kuulutustes ‘kihelkonna’ kasutamine tekitaks pigem segadust kui selgust?—————————————————— Näiteks kuidas kavatsevad ametnikud ja meedia aasta pärast sõnastada seni arusaadavat uudist: “29. detsembril kell veidi enne südaööd sai häirekeskus teate tulekahjust Hanila vallas Mõisakülas”? Kas “Lääneranna vallas Mõisakülas”? Esimene küsimus lugejas on, kuidas sai Mõisaküla (linn?!) üldse siiapoole Pärnu jõge? Kas kusagil eksisteerib mingigi plaan kohainfo arusaadavuse tagamiseks? Kui 2018 aasta Lääne Elu kirjutaks tänase Ridala valla asemel sama palju uudiseid Ridala KIHELKONNAST… Loe rohkem »
Kama2
Kama2

Aeg annab arutust.

wpDiscuz