19

Täna räägitakse Reporteritunnis haldusreformist Läänemaa moodi

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Lääne-Nigula siltVikerraadio reporter Arp Müller sõitis eelmisel reedel mööda Läänemaad ringi, et rääkida siinsete inimestega haldusreformist ja elu võimalikkusest maal.

Saate fookuses on Lääne-Nigula, kus haldusreformi käigus plaanivad tänased Lääne-Nigula, Nõva, Noarootsi, Martna ja Kullamaa ühineda suureks Lääne-Nigula vallaks keskusega Taeblas. Saade püüab anda aimu, millised on ühinemise eel inimeste ootused, mured ja kartused. Teiste seas saavad sõna Nõva lapsevanem Kaidi Silver-Schöbe, Noarootsi ettevõtja Ebekai Härm, Piirsalu külaseltsi eestvedaja Lea Lai. Vallavõimude poolset vaadet annavad usutlustes Kullamaa vallavanem Jüri Ott ning Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

Mööda Läänemaad päeva veetnud ja kohalike inimestega vestelnud Arp Müller ütles Lääne Elule, et tahab siia kindlasti tagasi tulla. "Läänemaa sädeinimesed jätsid mulle väga hea mulje ja mul tekkis soov ka tulevikus mikrofoniga pealinnast välja sõita ning Läänemaal toimuvat üleriigilises raadioeetris vahendada," ütles Müller.

Reporteritund algab Vikerraadios kell 14.05. Kordusena saab saadet kuulata kell 19.05.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
samovar
samovar

Noa-Rootsi poepidajanna ei usu,et midagi muutuks?Talle isiklikult ehk mitte,ent muutuma hakkab.

....
....

Arp Müller juhtis saadet nii ülespuhutud viisil,justkui parteikomissar või mingi uus-saksa propagandist.

onkah
onkah

Mõistke lugeda ridade vahelt,kui haldusreform pole haridusreform,siis — kui palju ta seda puudutab?

lõhversuu
lõhversuu

sa ei sa a n u d “aru”

taeblakas
taeblakas

Meie eelmised juhid “unustasid” gümnaasiumi ühinemislepingusse kirjutada. nii lihtne see ongi. ja eks ta õige ole ka, ega mõne õpilasega kooli ei pea

mõhk
mõhk

Alates 16-aastast on lastel ka endil otsustusõigus,kuid Taebla lapsi ei kuulatud.

sainarulõhmusejutust
sainarulõhmusejutust

Kullamaa keskooli saavad sulgeda vaid lapsevanemad,ei keegi muu.
Ja mis toimus Taeblas,mitu lapsevanemat selle poolt olid,et sulgeda gümnaasium???????

Volli͈, saarlane.
Volli͈, saarlane.

See maakondade lõhkumine haldusreformi seaduses on setude lobitöö. Setud on laiali mitmes maakonnas ja “plaan” oli luua setudele oma Setumaa vald aga hetkel on nad laiali kolmes maakonnas.

Meenutame siinkohal https://online.le.ee/2016/06/10/juhtkiri-vallasuurune-maakond/

hmm
hmm

Lühike mälu on sul. Nt juba 2005. aastal ühinesid Tapa linn ja Saksi vald Lääne-Virumaalt ning Lehtse vald Järvamaalt. Ühinenud omavalitsus sai nimeks Tapa vald ja paikneb tervikuna Lääne-Virumaal.

Tsitaat Vikipeediast: “Tegu oli pretsedenditu sündmusega, sest esmakordselt ühinesid erinevates maakondades olevad omavalitsused: senine Lehtse valla ala oli varem Järvamaa osa.”

Volli͈,+saarlane.
Volli͈,+saarlane.

PS. juhin tähelepanu toona kehtinud Vabariigi Valitsuse 27. oktoobri 2004. a määrusele nr 313 «Kohaliku omavalitsuse üksuste loetelu ühinemispiirkondade kaupa» (RT I 2004, 73, 513)

Nüüd ütleb haldusreformi seadus sisuliselt, et omavalitsused, teheke, mis tahate aga ennast te likvideerima peate!

Volli͈,+saarlane.
Volli͈,+saarlane.
Vähene arusaamine osn sul kirjutatust. Kireldasid erandit, mis tehti toona erandina: “Määrus kehtestatakse «Eesti territooriumi haldusjaotuse seaduse» (RT I 1995, 29, 356; 1996, 42, 808; 1999, 93, 833; 2002, 34, 207; 2004, 56, 399) § 3 lõike 1, § 6 lõike 5 ja § 71 lõigete 2, 3 ja 5 alusel ning kooskõlas Vabariigi Valitsuse 27. oktoobri 2004. a määrusega nr 313 «Kohaliku omavalitsuse üksuste loetelu ühinemispiirkondade kaupa» (RT I 2004, 73, 513) ja Vabariigi Valitsuse 25. novembri 2004. a määrusega nr 335 «Asustusüksuse liigi, nime ja lahkmejoonte määramise alused ja kord»(RT I 2004, 82, 550). “ Mina kirjutasin nüüdseks… Loe rohkem »
kuu uur
kuu uur

Kuuldavasti uus minister pidi maakodade lõhkumise lõpetama?

Läänemaa
Läänemaa

See oleks ainuõige otsus.

Pole
Pole

küll Lääne-Nigula valla ega vallavanema kohta ühtegi halba sõna kuulnud, pigem vastupidi ja paljud teenused on paranenud.

2. kodanik
2. kodanik

Millised teenused on paranenud tänu sellele, et Läänemaalt kaks valda Pärnu maakonda kolivad?

Sass
Sass

Mitte ükski teenus ei muutu paremaks ega lähe halvemaks sele tõttu kas Lihula on ühel või teisel pool piiri. Lihtsalt maakond ei tagagi ühtegi teenust

tölpa
tölpa

Teispoolt Kasari jõge piirkonna uudiseid vist enam Lääne Elust ei loe,sest see pole ju Läänemaa varsti.

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Mikk Lôhmus on vaid jäämäe tipp. Surem süü Läänemaa kadumisel on läänlasil endil, kes selle ärahoidmiseks lillegi ei liigutanud. Neid ei paista see teps mitte kottivat, nemad eelistavad lihtsalt reformi üle viriseda.

...
...

Kas räägitakse ka sellest, et Mikk Lõhmus on see mees, kes lasi Suur-Läänemaa põhja?

wpDiscuz