0

Etnokulpide jagamisel oli edukaim ansambel Naised Köögis

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

silvertõnisson_lõikuspidulaureaadid_001_07102016 silvertõnisson_lõikuspidulaureaadid_002_07102016 silvertõnisson_lõikuspidupress_003_07102016 silvertõnisson_lõikuspidupress_004_07102016

Pärimusmuusika auhindu Etnokulp jagati parimatele etnomuusikutele tänavu juba kaheksandat korda. Enim kulpe võitis talvel Haapsaluski esinenud ansambel Naised Köögis, kellele omistati seitsmest rahvahääletusel selgunud kulbist kaks.

Rahva otsusel said Naised Köögist nii aasta parima loo kui ka parima uusfolkaristi kulbi. Parima artisti kulbi vääriliseks hääletas rahvas ansambli Trad.Attack! ning parimaks muusikuks tituleeriti Eeva Talsi.

Erakordselt tasavägiseks kujunenud parima heliplaadi heitluses kujunes võitjaks Maarja Nuut plaadiga „Une meeles“ ning parimaks uueks tulijaks hääletati koosseis Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel. Parimaks pärimusmuusika DJ-ks pidas rahvas teist aastat järjest Harl:Etno’t.

Eesti pärimusmuusika keskuse erikulbi andis keskuse juhataja Tarmo Noormaa Viljandi kultuuriakadeemia juhile Anzori Barkalajale eriliste teenete eest Eesti pärimusmuusika edendamisel viimase 15 aasta jooksul. Raadio 2 pidas oma erikulbi vääriliseks Pastacat.

Üheksa päeva väldanud rahvahääletusel osales rekordarv hääletajaid, kui oma hääle andis enam kui 2500 pärimusmuusikafänni, kes said valida soovitatud kandidaatide seast või pakkuda välja oma lemmiku.

Etnokulp 2016 tulemused

Aasta parim lugu: Naised Köögis „Naised, naised“

Aasta parim heliplaat: Maarja Nuut „Une meeles“

Aasta parim artist: Trad.Attack!

Aasta parim muusik:  Eeva Talsi

Aasta uusfolk artist: Naised Köögis

Aasta uuustulnuk pärimusmuusikamaastikul: Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel

Aasta DJ: Harl:Etno

Eesti pärimusmuusika keskuse erikulp: Anzori Barkalaja

Raadio 2 erikulp: Pastacas  

Täpsemad hääletustulemused leiab siit.

Fotod: Silver Tõnisson

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz