14

Vatla kooli ähvardab kinnipanek

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Vatla mõisa härrastemajas asub Läänemaa väikseim, Vatla põhikool Hanila vallas. Foto: http://hanila.kovtp.ee

Vatla kool tegutseb Vatla mõisa häärberis. Arvo Tarmula foto

Vatla koolis alustab tänavu 11 õpilast, mis tähendab seda, et kool pannakse tõenäoliselt tulevast õppeaastast kinni.

Hanila vallavolikogu on kehtestanud kooli järkussuutlikkuse piiriks 12 õpilast. Tänavu langeb Vatla kooli õpilaste arv esimest korda alla selle piiri.

„Õpilaste piiri oleme volikogus kokku leppinud. Kui õpilasi pole juurde tulemas, siis tuleb see otsus kooli tuleviku kohta ära teha,” ütles Hanila vallavolikogu esimees Mardo Leiumaa.

Prognoosi järgi kahaneb õpilaste arv edasi. Tänavu on 1. klassis kaks last, tuleval aastal samuti kaks, lõpetab aga kolm last. Ülejärgmisel sügisel pole 1. klassi tulemas kedagi.

„Kui just kedagi juurde ei koli, siis see kinnipanek meid ähvardab,” ütles Vatla kooli direktor Helju Viikmann.

Vatla kool on tegelikult põhikool, kuid viimastel aastatel pole seal 7.-9. klassi avatud, nii et kool on tegutsenud algkoolina. Koolis töötab kuus õpetajat.

Kool tegutseb Vatla mõisa häärberis.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Linnavurledele
Linnavurledele

Siin võtavad sõna vist ainult linnainimesed ja maal neil ühtegi tuttavat ega sugulast ka pole. Kurb kuulda. Milles lapsed süüdi on, et prioriteedid on ikka linnapoole kaldu. Lapsi vist ka neil kommentaatoritel pole, aga sõna võtavad küll. Maal on hea!

realist
realist

Küsimus on ju alati selles, et kust tuleb raha? Kas Sina või kes maksaks seda luksust? Lapsed polegi milleski süüdi ja linn ka mitte. nagu viimased mohikaanlased, aga võiks tunnistada, et sisuliselt väljasurnud värk.
Või mis on plaan 2018-ks, kui ühtki laste enam 1-sse ei tule, jätkata KOOLI NÄITEKS 7 ÕPILASEGA VÕI 🙂

Arvos
Arvos

Raha, raha, raha. Kui on vaja, siis peab olema.

mutter
mutter

nõus realistiga, kust tuleb raha ja kõik oleneb valikutest. Muhus väiksed koolid pandi riburada pidi kinni ja saavad 1 kooliga hakkama. Hanila elab ikka vanas veneaegses struktuuris.

Kaja
Kaja

Vatlas ei seisa tühjana ühtegi korrusmaja,nagu maal tavaliselt kohata võib.Inimesed on siin aktiivsed ja armastavad oma kodukohta.Pingutatakse selle nimel,et jääda…Elul on omad seadused.Kerge südamega mujalt õnne otsima ei minda.Maal elavad tugevad ja töökad inimesed.Kool,kõrts ja kirik peaksid ikka olemas olema.

realist
realist

Jällegi, et kes maksab kui varsti on koolis 7-8 last? Pealegi Vatla pole kauge ja üksik Ruhnu, Virtsu või Kõmsile on mingi 10-15km ja see on lahendus.

Jobukakk
Jobukakk

POLEKS MA OMA JOSSI VANARAUDA VIINUD OLEKS VATLA MONEMA PÙHKIND MAAKAARTILT

hanilane
hanilane

majas asub veel ka raamatukogu, tegutseb külaselts, keraamika- ja õmblusring 🙂 idee oli arendada kultuurimõisa 🙂

IRWQ
IRWQ

Appi!!!!!!!!!!!!!!
Ja peale sellise jama lugemist ei taha kuuldagi et kov idel pole raha – seda aetakse lausa buldooseritega kaldast alla . See kool oleks tulnud juba per 10 aastat tagasi kinni panna – no aga mis see mill ees või taga ……………….

juss
juss

Aga tulge Vatlasse elama, võtke sõbrad ja sugulased kaasa, saab ühe küla jälle elu juurde! Ja koli ei pea sulgema! Aga kahjuks ei sa äpud maaeluga hakkama, kipuvad kõik Talnasse!

uussõna
uussõna

Inimesi on kuus, kelle vahel jaguneb kaks õpetajakohta maksimaalselt.

Algkoolis
Algkoolis

on igal õpetajal 2 õpilast? Mingi miljardäride erakool? Vaat sealt saab alles kvaliteetse hariduse!

kata
kata

Matemaatika lonkab! Pigem ikka iga õpetaja kohta 2 õpilast!

K
K

Iga lapse kohta 2 õpetajat..luxus

wpDiscuz