Haapsalu veteranid tähistasid võidupüha

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Esmaspäeva hommikul kogunesid suure isamaasõja veteranid Haapsalu kaubamaja juures asuva ühishaua juurde, et tähistada Vene kombe kohaselt 9. mail peetavat võidupüha.

„Tähistasime vägevalt! Väike miiting oli, inimesed tulid kokku ja rahvast oli rohkem kui möödunud aastal, “ ütles MTÜ Haapsalu Linna Veteranide Komitee esimees Kaarel Aru.

Suures isamaasõjas langenute mälestussamba juurde tuli kokku umbes 50 inimest. Sõjaveteranid, nende  lesed, need, kes elasid üle Leningradi blokaadi või olid vangilaagrites. Peeti kõnesid ja pandi pärgi. Aru sõnul oli ausamba juurde lilli viidud ja küünlad põlema pandud juba enne, kui veteranid kohale jõudsid.

Miitingul osales ja pidas väikse kõne ka Vene saatkonna nõunik Jevgeni Verlin, kes on Aru sõnul selleks päevaks Haapsallu tulnud juba mitu aastat järjest. Hiljem istuti MTÜ Haapsalu Linna Veteranide Komitee liikmete ja külalistega ühise lõunalaua taha ja meenutati vanu aegu. "Ega meid, veterane, enam palju ole, aga 9. mail saame ikka kokku," ütles Aru.

Fotod: Lääne Elu

9.-mai-võidupüha-Haapsalus2-Foto-Andrus-Karnau

9.-mai-võidupüha-Haapsalus2-Foto-Andrus-Karnau

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
no kuulge
no kuulge

vaadake (järelvaatus) kanal2, dok “püha sõda” 09.05. kommentaarid liigsed.

Lembitu
Lembitu

Heil Hitler

Palju tervist !!
Palju tervist !!

Nendele veteraanidele kes on veel elus!
Palju tervist, õnne ja lille ! Au nendele meestele kes meie elude eest langesid !

oh+jah
oh+jah

Ka siia jagub neid Kremli trolle. Et kõngeksid partjanka haisu kätte!

IRW
IRW

Mis sõjaveteranidest jahutakse – isegi juntsu kes vaid sõja lõpul püssi all oli pekas tänaseks 90+ vanuses olema ju !

Jaanus
Jaanus

natuke valesti arvutad, sõja lõpp oli 71 aastat, mitte algus

rotipoeg
rotipoeg

ega söda vastsündinud ei vöitnud ju. pane 71le 20 aastat veel juurde

sorts
sorts

kui nüüd täpne olla, siis olid Berliini vallutamisel osalised ka suur hulk 16-17a nagamanne sel lihtsal põhjusel,et vanemad soldatid olid kas maha tapetud viimase 4 aasta jooksul või siis vigaseks tehtud.

seega 16+ 71 = 87 , kõik nooremad “veteranid” on jama.

IRW
IRW

Berliini kaitsmisel osalesid küll 15-17 aastased , vallutamisel olid aga kohale toodud ikka karastunud lahinguhundid , kellede vanus ikka tublisti üle 20 aasta . need 16 aastased võisid toona vaid tagalarotid olla , kes köögis kartulit koorisid ja hospitaalis musta välja vedasid

juss
juss

Mis veteran see kod Aru ka on? Teab keegi?

teadja
teadja

Lennuvälja Praporzik VIST oli.

wpDiscuz