Ilmateenistus: päikseline ilm jätkub teisipäevani

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kevadine (Arvo Tarmula) Foto: Arvo Tarmula

Lähipäevil püsib sajuta ja soe ilm, kus päevased temperatuurid on enamasti üle 20 kraadi ja alles teisipäeval hakkab taevasse rohkem pilvi kogunema, selgub ilmateenistuse prognoosist.

Laupäevast (7. maist) teisipäevani (10. maini) on Läänemere kohal maapinnalt kuni kõrgele atmosfääri välja arenenud kõrgrõhkkond. Selle vahetus läheduses on ilm meil kuiv. Öösiti on ülekaalus selge taevas. Õhutemperatuur langeb +2..+8, maapinnal kohati 0°C ümbrusse, uue nädala öödel 4..8°C. Päeval võib tekkida ka pilverünki, kuid valdavalt on ilm päikeseline. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, vaid põhjarannikul puhub päeval veidi tugevam läänekaare tuul. Sooja on sisemaal 18..23°C, uuel nädalal paar kraadi enam, vaid meretuulele avatud rannikul on jahedam, sooja 13..15°C.

Kolmapäeval (11. mail) kõrgrõhkkond laguneb, kuid ilm püsib ikka sajuta ja rahulik. Öö on selge. Päeval muutuvad tingimused rünkpilvede arenguks soodsamaks, kuid vihma neist veel ei tule. Tuul on öösel muutliku suunaga kuid, päeval pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on öösel +5..+10, päeval 18..23°C, meretuulega rannikud on jahedam.

Neljapäeval (12. mail) laieneb Lääne-Euroopast madalrõhkkonna kirdeserv Eestisse. Lisandub pilvi ja suureneb hoovihma ja päeval ka äikese tõenäosus. Idakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 17..22°C, põhjarannikul võib piiriks jääda 15°C.

Reedel (13. mail) on 70% tõenäosusega Eesti kohal madalrõhulohk ning mitmel pool sajab hoovihma. Öösel puhub nõrk idakaar tuul, päeval pöördub tuul põhjakaarde ja tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel 8..11, päeval 16..20°C. Allikas: Riigi Ilmateenistus

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz