0

Terviseamet sõlmis Vormsi vabatahtlike merepäästjatega merekiirabi lepingu

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

merepääste

Päästekaater. ARVO TARMULA

Eile sõlmisid Vormsi Merepääste Selts ja terviseamet lepingu merekiirabi teenuse osutamiseks.

„Lepingu tulemusel paraneb navigatsioonihooajal Lääne-Eesti saarestikus Vormsi, Hiiumaa, Haapsalu ja Noarootsi vahelisel alal kindlasti mereohutus, sest nüüd on meil ametlikult võimalik koostööpartneritele pakkuda merekiirabi teenust,“ ütles Vormsi Merepääste Seltsi esindaja Urmo Pollisinski.

„Koostöö saarerahvaga on järjest paranenud. Vormsi saarel tegutseb varasemast ajast terviseameti toel ja regionaalhaigla organiseeritud kohalik kiirabiüksus, samuti perearsti telemeditsiiniline lahendus. Sõlmitud leping tähendab abivajajale võidetud minuteid olukorras, kus isegi sekunditel võib olla kriitiline tähendus,“ väljendas oma rahulolu terviseameti tervishoiu valdkonna juht Üllar Kaljumäe.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini ülemarst Arkadi Popov selgitas, et PERHi kiirabikeskuse alluvuses tegutsevad esmaabibrigaadid reageerivad erakorralistele meditsiinilistele sündmustele väikesaartel alates 2011. aastast. „Vormsi Merepääste Seltsi kaatri näol lisandub veel üks arvestatav ressurss, mille rakendamine võimaldab veelgi parendada antud regiooni kiirabipatsientide hospitaliseerimise logistikat. Seda eelkõige situatsioonides, mille puhul patsiendi elu ei ole otseselt ohus, kuid on ikkagi oluline tema operatiivne toimetamine mandri haiglasse.“

Vormsi Merepääste Selts on sel aastal juba kahel korral pakkunud merekiirabi teenust vigastatute ja terviserikkega inimeste transportimiseks mandrile. Vormsi saarel on sel aastal kokku olnud 53 kiirabiväljakutset. Mandrile on vajanud transporti üheksa inimest – Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga kopterit on kasutatud kahe inimese transpordiks, liinireisiga on toodud mandrile kolm inimest, Politsei- ja Piirivalveameti kaatriga on transporditud kahte isikut, sama palju ka Vormsi Merepääste Seltsi päästepaadiga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz