7

Uuemõisa Invest ja ettevõtja Väino Mets klaarivad vanu võlgu

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

IMG_3378

Väino Metsa pankrotiasja arutamine Haapsalu kohtumajas. ARVO TARMULA

Koit Uusi valdusfirma Uuemõisa Invest nõuab Väino Metsale füüsilise isiku pankrotti, sest Mets ei ole suutnud tagasi maksta ammusest ajast pärit ligi 96 000 euro suurust võlga.

Haapsalu kohtumajas teisipäeval pankrotiavaldust arutades selgitas Uuemõisa Investi esindaja Ingrid Raag, et Väino Mets on aiva palunud pikendada tagasimaksmise tähtaega, kuid nüüd kimbutab võlgu juba aegumine ja seepärast soovivad nad pankroti väljakuulutamist.

Ka ajutine pankrotihaldur Andrus Õnnik leidis, et Mets on püsivalt maksejõuetu. Halduri sõnul on Mets nimetanud  võla põhjuseks ärilist ebaedu Vene aktsiaturul. 

Raagi sõnul ei ole võlgnik oma võlgu kunagi vaidlustanud, ta on lubanud võla tasuda, palunud mitu korda tähtaega pikendada, kuid võlg on siiani tasumata.   

Ka kohtus ütles Mets, et tal oleks mais võimalik osa võlast ära maksta.

Ajutise pankrotihalduri andmeil on Metsal võlga  üle 104 000 euro, sellest ligi 96 000 Uuemõisa Investile. See võlg on tekkinud Haapsalu KEKi aegadel ja need on omandanud Uuemõisa Invest. Haldurile teadaolevalt ei ole Metsal realiseeritavat vara.

Kohus jätkab pankrotiavalduse arutamist mai keskel. 

Väino Mets on olnud Sulevi ja Nurme vabriku juht ja omanik, pankrotti läinud Ridame lihatööstuse jmt firma omanik.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pensiomär
Pensiomär

See Mets oli Lihula sovhoosi direktor, sovhoosi ta keeras peesse, oli Tekstiili direktor, oli Sulevi direktor…oli SUUR JOODIK… igatpidi “väärt tegija” mees.
Väino Mets, mitte segi ajada Tõnis Metsaga.

to:uih
to:uih

Nõukogude aegsel kõrgharidusel ei olnud häda midagi, kuid selle diplomi omanik on tünga teinud ja pistnud võõra raha oma tasku, ta on isegi oma ala spetsialist.
Igal oinal pidi oma Mihklipäev tulema nii ka Tõnis Metsal, ei loe see midagi, et tal on taskus nõuka aegne diplom.
Vaatame, mida otsustab kohus, kes on kellele võlgu või kes varastas või “erastas” või …

Eks
Eks

….rikkaks võib saada ka teiste kulul. Tuletaks meelde,et selle Metsa abikaasa on pensionil olev Haapsalu kohtunik. Nii et oma naha päästmiseks pole härral vaja kaugelt nõu küsima minna….

uih!
uih!

Näib siis, et sul on mitmed mitmed teaduskraadid endal. Vaat´ kui tubli. Kas kõrgharidust peab ikka kolme klassi hariduseks nimetama? Olgu ta siis nõukaaegne hariduski, ka sellel polnud häda midagi

Maali Haapsalust
Maali Haapsalust

Hea mees on see, kes lubabki oma võlgasid ära maksta, kuid isegi surm ei saa võtta sealt, kust ei ole midagi võtta.
Kes sellise kolme klassi haridusega vananässi kätte on usaldanud vabrikut ja firmat juhtima?

Juhan
Juhan

Kas Väino Mets on endise ENSV Ülemnõukogu saadiku, Lihula endise linnapea ja Lihula aukodaniku Tõnis Metsa vend?

ei
ei

mitte

wpDiscuz