Haigekassa kutsub rinnavähi sõeluuringule

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Eesti Haigekassa kutsub 2015. aastal rinnavähi sõeluuringule kõiki 1953., 1954., 1955., 1957., 1959., 1961., 1963. ja 1965. aastal sündinud naisi, kellel on kehtiv Eesti Haigekassa kindlustus ja kellele viimase kahe aasta jooksul ei ole mammograafilist uuringut tehtud, teatas AS Mammograaf büroo juhataja Hille Koppen.

AS Mammograafi mammograafiabuss on Läänemaa Haigla ees ja on siin kuni 7. maini.

Haigekassa saadab eelnimetatud aastail sündinud naistele rahvastikuregistris oleva aadressi järgi kutsed, kuid andmebaasi ebatäpsuse tõttu ei pruugi kõik naised kutseid siiski saada – see ei ole takistus uuringule tulemisel.
Mammograafia sõeluuring on kindlustatud naistele tasuta. Kindlustamata naised peavad uuringu eest ise tasuma.
Naised, kes on sõeluuringu sihtgrupist nooremad või vanemad, peaksid rinnakaebuste korral pöörduma perearsti või naistearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ning suunab vajadusel rinnauuringutele. Saatekirjaga on ka neile naistele mammograafiabussis uuringud tasuta.

Sõeluuringule pöördumiseks palutakse registreeruda telefonil 627 4470 tööpäevadel kell 9-17. Samas saab uuringuid teha ka arsti poolt antud saatekirja alusel.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Balotti Carlony
4 aastat tagasi

Minu emale diagnoositi aju kasvaja. Me tegi Temodal + kiiritusravi, et ravida seda surmavat haigust, kuid mitte mingit kasu, aga tänu Rick Simpsoni kanepiõlile, mille meile tutvustas sõber, ja ainult ühe nädala jooksul õli pealekandmisega lõpetas mu ema valu. Oleme jälginud viimase 3 kuu jooksul ja ma võin rõõmuga öelda, et mu ilus ema on täielikult ravitud. Soovin teile Rick Simpsoni e-posti aadressil Ricksimpsoncannabishemoil@gmail.com teie kanepiõli jaoks.

Lugupidamisega
Balotti Carlony