1

Kiri valimissedelil: „Kuradi kloun, vaata et sa oma lubadusi pead!”

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Esmaspäeval lugesid maakonnakomisjoni liikmed terve päeva üle riigikogu valimistel antud hääletussedeleid, aga suurt erinevust jaoskonnakomisjonidest tulnud häälte hulgas ei tuvastanud.

„Mõni sedel läks kehtetuks, mõni kehtivaks,” ütles maakonnakomisjoni esimees maasekretär Kristel Jupits. „Rikutud sedeleid oli seekord vähe.”

Ühele sedelile oli valija kirjutanud „Kuradi kloun, vaata et sa oma lubadusi pead!”. Jupits ei mäletanud, kas see sedel oli kehtiv või kehtetu. Kui sedelil on kandidaadi number korralikult kirjas, loetakse sellise kaaskirjaga sedel kehtivaks. Kui numbrit pole, läheb kehtetute sedelite hulka.

Üleloetud hääletussedeleid hoitakse kuu aega, siis viiakse need Ääsmäele dokumentide, salasigarettide jms hävitamiseks mõeldud tehasesse.

Proteste ei ole maakonnakomisjonile tulnud, ütles Jupits eile. Protestid tuleb esitada kolme päeva jooksul pärast valimisi, st kolmapäeva õhtuni.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
.....
.....

Pool aastat ikka peavad oma sõna-Siiri Oviir parodeeris.

wpDiscuz