0

Juubeli-HÕFF toob kevadisse Haapsallu haruldased friigipärlid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Juba kümnendat korda toimuv Baltimaade suurim žanrifilmidele keskenduv festival Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) ootab kõiki külalisi ja filmisõpru talveunest virguvasse Haapsallu 23.–26. aprillini.

Festival demonstreerib traditsiooniliselt viimaste aastate parimaid, julgemaid ja originaalsemaid põnevus-, fantaasia- ja õudusfilme. Kindel koht programmis on mitmel kinoklassika kullavaramut tutvustaval eriprogrammil, mis sellel aastal on inspireeritud 1980. aastate fantaasia- ja märulifilmidest. Vaatamist jätkub ka pere noorematele liikmetele ning loomulikult ei puudu programmist ka üha enam populaarsust koguv friigi- ja ekstreemfilmide sektsioon. Toimub ka mitu maailma- ja rahvusvahelist esilinastust, mida filmide autorid ise sisse juhatavad.

Teiste hulgas on programmi koha leidnud Venezuelast pärit ja üleilmseks kassahitiks tõusnud närvekõditav vaimulugu „Maja aegade lõpus“ (La casa del fin de los tiempos), ootamatute süžeepööretega hinnatud Iirimaa müsteerium „Kanal“ (The Canal) ja kümne Hispaania rahvusliku filmiauhinna Goya (sh parim režissöör ja parim film) võitja, stiilne ja vaatajaid viimaste minutiteni pingulhoidev triller „Soos“ (La isla minima). Friigifilmide sõprade rõõmuks tuleb ekraanidele taas üks 2013. aasta HÕFFi publiku lemmikuid, terava huumoriga vürtsitatud Austraalia komöödiasarja „Danger 5“ uus hooaeg ja mehhiko rahvausunditest edasikantud antoloogiaõudusfilm „Barbaarne Mehhiko“ (México Bárbaro) jt. Filmiprogramm täieneb kuni 1. aprillini.

Kokku näidatakse HÕFFil orienteerivalt 25 täispikka linateost, koos lühifilmidega näeb festivali programmis 40 filmi kõikjalt maailmast. Kõiki filme on võimalik näha eksklusiivselt vaid ühel korral Haapsalu kultuurikeskuse kolmes saalis.

Juba kolmandat korda astuvad HÕFFil võistlustulle lühifilmid, mida hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii. Parimaks osutuv film võidab Haapsalus Hõbedase Mélièsi (Méliès d’Argent) auhinna ning nomineeritakse Kuldse Mélièsi tiitile (Méliès d’Or), mis antakse välja septembris toimuval Sitgesi filmifestivalil.

Tänasest kuni 31. märtsini saavad soovijad Piletilevist endale soetada soodushinnaga passid 32 € eest, alates 1. aprillist saab passi osta 39 € eest.

HÕFF toimub 23.–26. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses. Festivali uudised ja programmitäiendused HÕFFi kodulehel www.hoff.ee.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on rahvusvahelise Euroopa fantastiliste filmide föderatsiooni Méliès liige.

Festivali korraldavad Haapsalu linnavalitsus, MTÜ HÕFF ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz