21

Reformierakond võitis valimised Lääne-Eestis

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

reformikate kohvik-buss kindlalt edasi

Reformierakond kogus Lääne-Eesti valimisringkonnas rohkem hääli kui teiseks ja kolmandaks jäänud sotsid ja IRL kokku. Lääne-Eesti ringkonna hääled on loetud.

Lõplikud andmed

Erakond – hääli – % häältest

  1. Reformierakond 10 488 (31,1 %)
  2. Sotsiaaldemokraatlik Erakond  5016 (14,9%)
  3.  IRL  4939 häält (14,7 %)
  4. Keskerakond 4368 (13%)
  5. Vabaerakond 4304 (12,8%)
  6. EKRE 3772 (11,2 %)
  7. Rohelised 590 (1,8 %)
  8. Iseseisvuspartei 113 (0.3%)
  9. Rahva Ühtsuse Erakond 75 (0.2%)
  10. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 15 (0.0%)
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
to üks valija
to üks valija

sa võid osa oma töötasust ka riigile loovutada,et see ikka pankrotti ei läheks ja 101 pädevat kõrgharitud eksperti jõuaks endale ikka palka tõsta.Meie,lihtinimesed,lähme parem üle lahe,aitame natuke teist riiki ja tunneme end väärikalt.

Kana
Kana

Luik sai üle poolte häälte e-valimistega. Muidu oleks Luneviga ühele tasemele jäänud.

Pikker
Pikker

Lõputu õudus jätkub!
Ei usu kohe kuidagi seda E-hääletust!

einoh,
einoh,

eks siis paras aeg e-valimistele boikott kuulutada, ah

hmm
hmm

huvitav kui kaua saab üks riik “mitte pankrotti minna” kui tema kodanikud muudkui järjest lähevad. Küll pankrotti, küll Soome…
Põhimõtteliselt jah, võib olla ka riik nagu Monaco. käputäis ruutmeetreid ja kodanikke.

üks+valija
üks+valija

Ma pole rikas ja ilus, aga pooldan seda et riik pankrotti ei lähe. Mõtle to valija veidi pega. seda rahalaeva ei ole ega tule ju , mis siin kokku lubati.

to valija
to valija

pole hullu, peale reffide voitu lahevad kindlasti jargmised neli tuhat vingujat siit riigist minema….rikkad ja ilusad saavad liikuda kindlalt edasi !!!

üks valija
üks valija
Nii, seoses nende valimstega on ikka tekkinud hulganisti küsimusi jne. Aga kõik targad on siin koos, eks siis andke vastus, kuidas see miinimum palk tõusma peaks. Esiteks, kui me selle tõstame 1000 eurini, siis küsimus tarkadele, kust kohast võtab väike ettevõtja, kes peab ka investeerima ja makse maksma selle raha, lisage sinna ka sotsmaks jne., teiseks teeme 500 euri maksuvabaks, millise koha pealt peaks tulema raha riigiametnike palkadeks-päästjad, politseinikud, arstid jne. Mõelge pisut kui neid lubadusi loete ja usute. See, et tööd ei ole ei saa olla kapitalistlikus ühiskonnas, päriselt riigi lahendada, ettevõtlikus inimeste poolt peab olema selle probleemi lahendamise… Loe rohkem »
ka valija
ka valija

Kas väiksema ajutegevusega inimestel ei olegi õigust inimväärsele elule???

viira
viira

Palju õnne läänlased! Paistab et teie hääled tulid südamest!

vastaja
vastaja

See hääletamise loogilisus ongi fenomen. Lugedes valijate eelistusi,siis üks näide; vanem naine ütles : valin Eesmaa ,ta vana telenägu ! Programmid ja maailmavaade ei ole üldse oluline, kahjuks paljudel nii ongi.

küsimus
küsimus
keegi ju tõepoolest valis reformi. Huvitav milliste aadete ja põhimõtete alusel. Vanasti oli reform ettevõtjate erakond, tänaseks kiruvad praktiliselt kõik ettevõtjad alates ettevõtjate ühend- ja esindusorganisatsioonidest kuni üksikute ettevõtjateni, neid. Meie, ettevõtjate, maksukoormus on hiiglaslik võrreldes sellega, mis teistes riikides. Kuigi jutt käib juurde täpselt vastupidine- et ikka oleks madalad maksud. Üksainuke asi on tore ja kiire, ettevõtte asutamine. Sealt edasi tekib küsimus kas reformi eesmärk ongi tegelikult ettevõtjaid peedistada ja ettevõtlust üldse välja suretada. Loogiliselt võttes “tavaline tööinimene” ei peaks ammugi reformi poolt hääletada, kui just pole sellist fantaasiamõtet mõnel, et äkki saan ka rikkaks kui hääletan reformi poolt.… Loe rohkem »
wpDiscuz