13

Dokumentide riigilõivu hinnad tõusevad 22 protsenti

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Eesti pass. ReproEesti pass. Repro

Rahandusministeerium saatis valitsusele kinnitamiseks riigilõivuseaduse muutmise eelnõu, mille järgi tõusevad isikut tõendavate dokumentide riigilõivu määrad keskmiselt 22 protsenti.

Kehtestatavad isikut tõendavate dokumentide riigilõivu määrasid on võrreldes kehtivatega tõstetud keskmiselt 22 protsenti, sest riigilõivudest laekuvad tulud ei kata nende väljastamise kulusid, selgub eelnõust. Praegu kehtivad riigilõivude määrad on aastast 2011, kui lõivud arvutati sendise täpsusega ümber kroonidest eurodeks. Eelnõu eesmärk on lihtsustada riigilõivude tasumist ja haldamist ning esitada edaspidi riigilõivumäärad mitte sendi täpsusega, vaid eelnõus esitatud reegli kohaselt täiseurodes, seisab eelnõu seletuskirjas.

Kui praegu on kodaniku passi ja välismaalase passi riigilõiv 28,76 eurot, siis uue eelnõu kohaselt tõuseb see 40 euroni, ID-kaardi riigilõiv 24,28 eurolt 25 euroni ning elamisloakaart 30,67 eurolt 35 euroni. ID-kaardi ja passi korraga taotlemisel on riigilõiv praegu 38,34 eurot, kuid tõuseb eelnõu järgi 50 euroni. Elamisloakaardi ja passi korraga taotlemise riigilõiv tõuseb praeguselt 63,91 eurolt 65 euroni. Digi-ID riigilõiv tõuseb 15,97 eurolt 25 euroni ning mobiil-ID riigilõiv 7 eurolt 10 euroni.

Kodaniku ja välismaalase passi soodushinnaga riigilõiv tõuseb seniselt 14,38 eurolt 20 euroni, ID-kaardi soodushind 6,39 eurolt 7 euroni, elamisloakaardi soodushind 6,39 eurolt 7 euroni, ID-kaardi ja passi korraga taotlemise soodushind 19,17 eurolt 25 euroni ning elamisloakaardi ja passi korraga taotlemise soodushind 19,17 eurolt 25 euroni.

Rahandusministeerium võttis riigilõivumäärade arvestamisel arvesse, et ID-kaart ja elamisloakaart on kohustuslikud isikut tõendavad dokumendid alates 15. eluaastast ja sellest lähtuvalt on nende riigilõivumäärad madalamad reisidokumentide riigilõivumääradest.

Seadus on plaanitud jõustuma tuleva aasta 1. jaanuaril.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
KodanikN
KodanikN

Ja kehtivust ka lühendati et saaks ikka tihemini kasseerida.

hea plaan
hea plaan

Nii et kui sul piisavalt raha ei ole, ei saa ka Eesti riigi kodanik olla.. ja nii me viie rikkama riigi hulka saamegi…

riiklane
riiklane

ei no mida iganes kõike ainult tõstetakse aga palkasi laste toetusi jne minge riik ka perse tõesti ainult kaseerite rahasi muud ei midagi

K.Alle
K.Alle

Kas tohiks öelda: KÄIGE PUTSI, NÄRAKAD!

kana
kana

sellest on vähe,tuleb keegi ära taguda

riiklane
riiklane

õige

2.kodanik
2.kodanik

Aga ärge unustage, et varsti miinimumpalk 800 EUR. See 22 protsenti on ju nohu… :)))

riiklane
riiklane

800eure kindlasti usun ma jee et min palk tõuseb selleni

Maakas
Maakas

Uuest aastast tõusevad ka Riigikogu liikmete palgad aga raha pole palgatõusuks ja nii leitakse võimalus. Meiesugused olgu rahul ka ühe protsendiga.

riiklane
riiklane

nii see paraku on

nii on
nii on

Uuest aastast tõstetakse tavaliselt palka igas suures riigiasutuses, ka haapsalu lv tõstab iga aasta oma palkasi minimaalselt 5 prossa, nii ka järgmine aasta.

kodanik
kodanik

Ikka päris müstika….

ohjah
ohjah

Valitsus on üks huvitav asi – 1% “keskmise” palga tõusu aastas presenteeritakse, kui töövõitu ja teise käega lajatatakse 22% hinnatõus riigiteenustele, mille tagamise eest tegelikult ka makse makstakse …

wpDiscuz