2

Tööinspektor Kerttu Sepp: Tööst põhjustatud haigust ei loeta kutsehaiguseks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lugeja küsib: Töötervishoiuarst diagnoosis mul tööst põhjustatud haigestumise – mida see tähendab?

Vastab Tööinspektsiooni töötervishoiu tööinspektor Kerttu Sepp: Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (TTOS) § 23 lg 3 järgi on tööst põhjustatud haigus (TPH) töökeskkonna ohuteguri põhjustatud haigus, mida ei loeta kutsehaiguseks.

Selline diagnoos on töötajale kui ka tööandjale signaaliks, et tervise säästmiseks tuleb töökeskkonna või töökorralduse muutmiseks midagi ette võtta.

Kehtiva TTOS kohaselt ei ole töötervishoiuarstil kohustust teavitada tööandjat TPH diagnoosimisest töötajal, mis tähendab, et kogu vastutus ja valikuvõimalus lasub töötajal, kas tööandjal on võimalik muuta töökeskkonda ja töökorraldust või mitte. Selle tõttu tuleks töötajal teatada kohe tööandjale või tema esindajale temal diagnoositud TPH-st, et tööandja saaks võtta kasutusele meetmeid töökeskkonna/töökorralduse parandamiseks.

Lisaks sellele on töötajal õigus saada tööst põhjustatud tervisekahjustuse eest hüvitist võlaõigusseaduses sätestatud korras.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vene
vene

ajal anti tervistkahjustava töö korral iga päev tasuta pool liitrit piima

Jüri+Kurm
Jüri+Kurm

Taga targemaks….ikka ise,ainult ise seisad sa enda eest,teised ainult diagnoosivad ja fikseerivad.

wpDiscuz