5

Hobipiltnik sai Hanila vallas šaakali kaadrisse

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

shaakalŠaakal. Foto: Tiiu Kammiste

Viljakal Haapsalu hobipiltnikul Tiiu Kammistel õnnestus Hanila vallas jäädvustada šaakalit.

Oma Facebooki-kelele riputatud foto kommentaariks on Kammiste kirjutanud, et vihje selle kohta, et sealkandis on šaakal liikvel, saanud ta oma healt tuttavalt, kes olevat öelnud, et Eestis haruldast kiskjat võib kohata hommikuti.

Ühel hommikul ta šaakali tabaski. "Aga teistel hommikutel ei näinud," nentis Tiiu Kammiste. Looma varitsenud ta talumaja ülakorrusel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
2X2
2X2

Ajakirjanikuhärral sõrmed erutusest puhta pehmed.

triibuline eesel
triibuline eesel

Siis oleme dilemma ees, kas jätame maas pesitsevad linnud uue kiskja toidulauale või üritame olemasolevat looduskooslust säilitada ja uued liigid elimineerida.
Loomulikult ei mõjuta 1-2 šaakalit midagi, aga rikkaliku toidulaua olemasolul kasvab populatsioon ükskord nii suureks, et keegi kohalikest liikidest hävib.

Kodanik
Kodanik

….kui meie pooled inimesed. Teadlased nüüd võtnud seisukoha, et tegemist on looma loomuliku levila suurenemisega siiakanti, niiet mingit põhjust neid tappa pole.

Kodanik
Kodanik

las loom huilgab. Kaua see klaperjaht neile käib. Looduse olend ja kindlasti targem meie pooled inimesed.

eksole
eksole

eile õhtul huilgasid nii mis hirmus, õudne!

wpDiscuz