0

Elektri börsihind on andnud tänavu 17-protsendilise võidu

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee teatel on elektri börsihind selgelt soodsam valik, mis on tänavu toonud tarbijatele 17-protsendilise hinnavõidu.

Ka augustis tuleb populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate arve 12 protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel.

“Kuigi EstLink 2 oli augustis ligi kümme päeva rikke tõttu rivist väljas, ei tekkinud tänu EstLink 1-le olulisi hinnavahesid Soomega ning börsihind oli stabiilne, kui mõned väikesed erandid välja arvata,” märkis Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Populaarsema börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et augustis oli 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 1,04 eurot odavam kui enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli augustis 13,32 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee on sõltumatu võrdlusportaal sobiva elektrilepingu sõlmimiseks, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ja IT-partnerina Helmes.

Energiaturg.ee võrdles eraklientide seas suurima turuosaga elektrimüüja, Eesti Energia kahte kõige populaarsemat paketitüüpi, mis tulenevalt arvuliselt suuremast tarbijaskonnast on ka turul enimvalitud paketid.

Arvutused põhinevad aastasel tarbimisel, kus kahe paketi võrdluses hinnavahede selgitamiseks jagatakse tarbimine kuude lõikes 12 võrdseks osaks. Arvutuste aluseks on võetud möödunud aasta novembrist kuni 10. detsembrini Eesti Energia 1- kuni 3-aastaste fikseeritud põhitariifse hinnaga lepingute aritmeetiline keskmine elektrihind, 5,849 senti/kWh, ja Eesti Energia börsihinna marginaali aritmeetiline keskmine, 0,32 senti/kWh.

Arvutused põhinevad Elektrilevi tüüpkoormusgraafikul ja Nord Pool Spoti Eesti hinnapiirkonna 2014. aasta juunikuu tunnihindadel.

Kõige soodsamate fikseeritud põhitariifse hinnaga ja börsipakettide võrdluse aluseks on kõigi turul tegutsevate elektrimüüjate pakettide avalikud hinnakirjad, välja arvatud ettemaksu ja kuutasuga paketid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz