3

Ühe kanepitaime kasvatamine tõi Haapsalu noormehele kriminaalkaristuse

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalu kohtumaja mõistis lõppeval nädalal kriminaalkorras süüdi noormehe, kes uurimisandmetel kasvatas oma kodus üht kanepitaime, edastas BNS.

Süüdistuse järgi pani varem kriminaalkorras karistamata 23-aastane Madis möödunud aasta alguses oma Haapsalu korteri keldris kasvama kanepitaime. Noormees kasvatas narkotaime kuni mullu oktoobri alguseni, kui Lääne prefektuuri töötajad tema ebaseaduslikust hobist teada said ja taime avastasid. Ühtlasi said korrakaitsjad noormehe valdusest kätte ka väikese koguse kuivatatud kanepilehti.

Kuna Madisel narkootilise aine käitlemiseks luba puudus, sai ta süüdistuse kanepi ebaseaduslikus kasvatamises. Lõppeval nädalal mõistis kohus ta selles süüdi ning karistas teda kokkuleppemenetluse korras neljakuulise tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Ühtlasi läks kanepitaime kasvatamine noormehele sundraha ja kohtukulude näol maksma kokku 780 eurot, mille tasumiseks andis kohus talle aega ühe aasta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eestlane
Eestlane

Perse läinud riik !

Punnsilm
Punnsilm

Nii tore on see elu. Aga Madis ära põe. Üle poole rahvast on juba kriminaalselt karistatud. Elame ju politseiriigis. Ise ära kasvata, lihtsam on osta.

harta420
harta420

21. sajandil mingi maltsa kasvatamise eest kriminaaliks saada, huvitav mis on argumentideks?. Täiesti kohane isikuvabadusi ja liberaalseid vaateid väärtustavale demokraatlikule ühiskonnale:)

wpDiscuz