Kullamaale tuleb ainulaadne taluturg
Kullamaale kerkib 600 000 eurot maksev Rändaja keskus, mille esimese etapi ehitus algab tuleva aasta aprillis. Rändaja keskus, kus peetakse taluturgu, saab kohvi juua ja tualetis käia, kerkib Tallinna–Virtsu maantee äärde, Kullamaa keskuse teepöörakule, kus asetseb lagunenud kuivati.
Risti juhid peavad ka vastutama
Reformierakonna Risti piirkonna esimees Tõnu Jaanvere vastab riigikogu liikme Neeme Suure arvamusloole Risti valla laenukoormuse kohta.
Kuritegelikud koolide pingeread
Lääne Elu peatoimetaja Tarmo Õuemaa selgitab, miks lõpueksamite tulemuste avaldamine ajalehtedes ei ole kuritegelik, vaid avatud ühiskonna ajakirjanduse põhiprintsiip.
“Lõpueksamitulemustega üritavad ajalehed mõõta just seda, mida need näitavad — kui hästi eri koolide lõpetajad lõpueksamitega hakkama said. Mitte lõpetajate headust,” kirjutab Õuemaa.
Soome keele õpe kogub rahvaülikoolis populaarsust
Kui headel aastatel taheti õppida midagi täiesti uut, siis praegu õpitakse keelt, mida on vaja näiteks tööl — varem Läänemaa täiskasvanud õppurite seas populaarse inglise keele vastu on huvi vähenenud ja soome keele vastu kasvab.
Keskkonnaühendused pöördusid Noarootsi mingifarmi asjus kohtusse
Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) kaebas sel nädalal kohtusse keskkonnaameti otsuse, mis lubab Nuckö OÜ-l rajada Noarootsi valda Suur–Nõmmkülla mingifarm.
„Kui kohtust tuleb otsus, et keskkonnaamet tegutses luba välja andes õigesti, siis tuleb kiiremas korras seadust muuta, et sellised juhtumid ei oleks enam võimalikud,” sõnas EKO koordinaatori Silvia Lotman.
„Gunnari fenomen” ehk haapsallaste hea tahe ja tolerantsus
Läänemaa Kunstivara tahab paari aastaga koguda 40 000 eurot, et valada pronksi legendaarse haapsallase Gunnar Ollo (1925–2011) kuju ja panna seisma linnatänavale. Lääne Elu kirjutab, kuidas ja miks sündis ning kasvas niivõrd suureks linnakodanike idee lihtsat linnakodanikku mälestada.
Autod kipuvad Vahtra–Kuuse ristmikul kokku põrkama
„Vast see ja Jaama ristmik ongi kõige hullemad, kus juhtub… mitte üks kord aastas,” sõnas üks Haapsalu taksojuht, kellele „anna teed”-märki eirav autojuht eile hommikul Vahtra–Kuuse ristmikul sisse sõitis.
Mida teha, kui närvid hakkavad närvidele käima
Mis haigusi inimesed praegu põevad? Kuidas puukborrelioosi ära tunda ja mida puugihammustuse korral teha? Mille pärast kõige rohkem arsti juures käiakse? Millal tuleks arsti juurde minna ja millal läheb haigus ise üle? Kas Eesti inimene käib liiga vähe või liiga palju arsti juures? Kui kuskilt valutab, kas peaks siis valuvaigistit võtma või on targem valu lihtsalt ära kannatada? Millised on levinumad müüdid ja eelarvamused? Neile ja teistele küsimustele vastab perearst Andri Meriloo.
Kellele helises esimene koolikell
Lääne Elu avaldab Läänemaa tänavused 1. klasside nimekirjad.
Viie riigi naisteoloogid külastasid Haapsalut
Haapsalus käisid neljapäeval naispastorid Euroopast, Aasiast ja Aafrikast, kes peavad Tallinnas rahvusvahelist naisteoloogide konverentsi.
Nii nagu Eestis, on ka mujal maailmas nais– ja meesteolooge peaaegu ühepalju, aga teoloogiat õppivaid naistudengid on ülikoolides juba ülekaalus. Sellest hoolimata ei jõua kõrgelt haritud, tihtipeale doktorikraadiga naised otsuste tegemise juurde, nad lihtsalt kaovad enne kuhugi ära.
Õppelaen — võtta või jätta? Nõu annab SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.