Lääne Elu paberleht 28. augustil

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Hiiumaal olid treeninglaagris päästekoerad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Foto: erakogu
Hiiumaal olid treeninglaagris päästekoerad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Foto: erakogu

Risti vald hädas KOIT-kava raha kasutamisega

Kui Risti vald ei suuda omaosaluseks raha leida, võib Läänemaa jääda ilma 47 000 eurost, sest ükski teine omavalitsus seda raha kasutada ei saa. Neli Läänemaa valda said kolm aastat tagasi KOIT–kavast külakeskuste rajamiseks miljoneid kroone ja on nüüdseks oma projektid juba ellu viinud. Ainsana on projektiga hädas Risti, sest valla laenukoormus ei luba omaosaluseks uut laenu võtta. Raha tuleb aga ära kasutada 2015. aasta lõpuks.

Kasari kooli direktor lahkus ametist

Vahetult enne kooliaasta algust jäi Kasari põhikool ilma direktorist ja Lihula vallavolikogu ühest liikmest, sest 15 aastat Kasari põhikooli direktori ja matemaatikaõpetajana tegutsenud Karin Saare otsustas Läänemaa tolmu jalgelt pühkida.

Ranitsatoetused Läänemaal

Läänemaa ranitsatoetused erinevad üksteisest endiselt kuni kuus korda, mullusega võrreldes on toetust suurendanud vaid Kullamaa, Oru ja Taebla vald.

Spaad peavad hea tulemuse nimel rohkem pingutama

Mullu oli mõlemad suured Haapsalu spaad Laine ja Fra Mare kasumis, kuid selle saavutamiseks on tulnud rohkem tööd teha. Kui varem tuli spaades sagedamini võõrustada mitmekümnepealisi turismigruppe, siis nüüd reisivad inimesed rohkem omal käel.

Päästekoerad Hiiumaal laagris

Eestis on päästekoerte treenimisega tegeldud üle kümne aasta. Augusti keskpaigas olid päästekoerad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest Hiiumaal treeninglaagris, kus pidid kannatanuid otsima nii metsast kui ka varemetest pimedatest keldritest.

Motosportlaste head tulemused

Lääne Elu spordileheküljel saab lugeda Läänemaa motosportlaste tublist esinemisest Tihemetsa motokrossil ja Eesti autospordiliidu karikasarja Kehala etapil.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Küsimus Risti kohta
9 aastat tagasi

Loost jääb segaseks, kui palju siis Risti omaosalus on. KOIT-kavast saadav toetus ja valla omaosalus on kirjutatud kroonides, praegu puudu olev summa aga eurodes, aga need ei klapi omavahel. Kas Ristil jääb puudu 47 000 eurot (nagu on kirjas ja mis tundub kuidagi väike summa olevat) või 470 000 eurot? Ka 470 000 euro puhul ei vasta see KOIT-kava rahaeralduse omaosalusele kroonidesse arvestatuna (1,3 miljonit krooni). Kuskilt on mingid summad puudu või valesti arvutatud või on summad õiged, aga on selgitamata, miks need numbrid ei kattu. Ja kas pole mitte nii, et kui Risti raha ei leia, siis teised omavalitsused… Loe rohkem »