Avakülg » Juhtkiri, Uudised » Juhtkiri: Virtsus tuleks leida kompromiss

Juhtkiri: Virtsus tuleks leida kompromiss (12)

Virtsu maa- ja majaomanikud sõdivad tööstuspargi loomise vastu Virtsu keskusse, sest pelgavad müra ja õhusaastet. Lääne Elu mõistab maaomanike muret, kuid arvab, et üldiseks hüvanguks peaks tööstuspargi rajajad ja naabritest maaomanikud leidma kompromissi.

Tööstuspargi vastu võitlejad võiksid mõista, et kinnisvara väärtuse määrab muu hulgas asula elanike arv. Kui asulas on töökohti, on seal ka elanikke, kes tahaksid osta kortereid ja elamukrunte. Kui elanike arv kasvab, on põhjust loota, et kinnisvarahinnad võiksid teha sama.

Tööstusparki pole planeeritud keemiatööstust ega muud tootmist, millega kaasneks õhusaaste. Kahtlemata on idülliline eramurajoon või ritsikate saagimine aasal tore naabrus. Aga mõnikord tuleks mõelda ka laiemalt. Kui kohalik omavalitsus ja arenguselts tõepoolest leiavad, et see on sobilik maatükk, kuhu kolida valla suurim tööstusettevõte, ja on seda otsust kaalunud, siis võiks mõelda pigem valla ja Virtsu huvidele ning vähem rohetavale heinamaale.

Virtsu maaomanike argumentidest kumab väheke läbi kadedus, et äkitselt saab keegi rikkamaks ja soov maatükk, mida pole seni võib-olla keegi tahtnud, ühtäkki hea hinnaga maha müüa, isikliku kasusaamise soov aga rüütatakse üldiste huvide viigilehega. Nii võib kergesti juhtuda, et lõpuks polegi võimalik aru saada, kus on põhjus ja kus tagajärg.

Detailplaneeringu vastu olevate majaomanike hulk pole suur. Hanila vallavalitsusel ja Virtsu arenguseltsil tasuks aga järele mõelda, miks pole nende inimestega suudetud leida mitme aasta jooksul ühist keelt. Midagi on tööstuspargi planeerijad järelikult teinud valesti. Tööstusobjektide planeerimise peamine eesmärk on leida kohalikku kogukonda rahuldav kompromiss. Kui seda pole suudetud, tuleks uuesti arutada ja ühisosas kokku leppida.

12 “Juhtkiri: Virtsus tuleks leida kompromiss”

 1. Halloo, ükski elanik pole selle kompleksi vastu. Seega, selline argument justkui Virtsu lollid inimesed ei tahaks keset küla tehtavat rahatehast, ei pea lihtsalt paika. Ükski firma pankrotti küll ei lähe, ja ükski töökoht küll seepärast kaduma ei lähe, kui see kompleks tehtaks kilomeeter eemale vanale tootmismaale. Tuleb mõned tuhanded kallim, aga see ongi inimväärse keskonna hind ning see ongi kompromiss. Tule vaata tervikpilti, asula on niigi tuulikutest sisse piiratud, nüüd topitakse veel tööstus keset küla.

 2. …ja osad vastased kirjutasidki paberile allkirja, kuna nende arvates tulebki sinna just NN.keemiatehas.Ei vaevunud asja enne uurima.
  Ja kindlalt on mängus kadedus- kel pole maad müüa või OI naaber saab suure pataka jne.

 3. Eestis on teisigi külasi kus kaasaegne tootmine elumajade lähedal. Virtsus jäävad väheseid erandeid arvestamata elumajad päris kaugele. Samas toetan neid keda häirib. Ise ka ei tahaks et aiataha tuleks midagi mis ei meeldi. Arendaja köhigi pappi ja maksku majaomanike kõrghaljastus sinna vaatele kinni näiteks. Kui maaomanikud aga on lihtsalt väljapressijad siis pole vaja nendega tegeleda.

 4. kadedus ja väljapressimine just ongi! Tänapäeva tööstused ei unda ega saasta.

 5. ma ei saa aru mida siin kadetseda on, kas palun selgitaks?

 6. Pooldan kahe käega! Nukker on see, et enamus ei saa aru, et kui midagi ei muudeta ega arendata kaob virtsust varsti ka kool ja lasteaed ja sellega ka viimased noored kes hetkel veel siin elu võimalikkust näevad. Kokkuvõtteks pole ju vahet kuhu see hoone tehakse sest vingumist on alati aga lõpuks harjutakse ikka ära ja kiidetakse takka.

 7. Enamus saabki selle tähtsusest aru aga kui lugeda seda 5 peret ,siis kohapeal elab 6-7 inimest ja ülejäänud allkirja andjad ei ela üldse Virtsus.

 8. Aga te tehke referendum.
  Kindel kuupäev, avalikult teada anda, koolimajja valimiskast, ainult sissekirjutusega inimesed ja ongi asi selge.
  Mõistlik oleks küsimuse püstitus siduda planeeritava asukohaga, siis ei oleks edaspidi emmal- kummal, miskit “köhida”.

 9. Eestis selliste valimistega kurb lugu see, et inimesed arvavad, et nende hääl ei loe midagi ja nad ei kipu kohale tulema.

 10. Pean vajalikuks avaldada ka oma arvamust antud teemas:
  Planeeritav tehnopark oleks ikkagi asula südameks!Ja ka valla suureks abiväeks maksude ning sellega kaasnevate sotsiaalprotsesside parendamisel.
  Lugedes eelpool avaldatud mõtteteri pean nentima ,et tõesti mõningatel nö.”propagandistlikel eesmärkidel” loodud kampaaniavormis kaasatud kaaskodanike mõjutamisel on saavutatud paraku negatiivne kuvand meie küllaltki värvika aleviku ajalooga aleviku kuvamisel sotsiaalmeedia kaasabil…
  Kuidas saavad sellised tegelased olla võtmetegelasteks nö. “suvitajte inkognito” baasil.Kas nemad määravad teie/meie saatuse antud alevikus?!Kui siis millised oleks oponentide pakkumised ja alternatiivid pakutud projektlahenduse vastu?”Suure” saladuskatte all võin öelda ,et minu elu on selles alevikus kestnud aastakümneid ja olen kaasatud märkimisväärse hulga kinnistute haldamisse.Olgugi,et olen juriidiliselt asunud sellelt kenalt poolsaarelt kahetsusväärselt kaua eemal… üritan viibida ikkagi arenevas keskkonnas antud kontekstis.See Olli põld kus pikemat aega midagi ei toimu on hea asukoht siiski just tehnilise sihtotstarbelise tootmisüksuse püstitamiseks.Alevikule ON VAJA JÕUDU JUURDE! Et tagada parem elukvaliteet!Ärge kuulake endisi pankrotistunud ehitusfirma Celanderi juhatuse(antud kontekstis suvitajad) tegelasi!Nende tegelaste vingumine ei vii kusagile – kui siis vaid põhja!Ole ise aus siis keegi õige hõlma ei hakka!

 11. Miks käib arutelu sellise asja üle,mida ei saa kunagi virtsus sündima.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.