Haapsalu linnavalitsusel jäi taas kaks kinnistut müümata. Esmaspäeva keskpäeval lõppesid kaks oksjoni, millega Haapsalu soovis müüa Raudtee 10 ja Herjavas Kase 28 kinnistuid.
Mõlemaid kinnistuid proovis linnavalitsus müüa teist korda, kuid ka sel korral müük ei õnnestunud. Sel korral soovis linnavalitsus saada Raudtee 10 kinnistu eest 220 000 eurot ja Herjavas asuva kinnistu eest 29 000 eurot.
Praegu on Haapsalu linnavalitsusel üks käimasolev oksjon, millega soovitakse 120 000eurose alghinnaga maha müüa Tuksis asuv Villa kinnistu, mis on seni olnud spordibaaside kasutuses. See oksjon lõppeb 31. juulil.
selle raudtee omaga seda janti pole et kui renoveerida siis peab mingit haiget muinsuskaitset järgima? 220000 küsi siis kui seinad kullast on mitte mädanenud puidust
Herjava peldiku eest 29 000 küsida on võhiklik hinnasoov, – nagu ka Raudtee tn maja eest küsitud hind, räigelt üle pingutatud. Mõlemate alghind peaks olema VÄHEMALT poole väiksem.
Kas hindamisakt on tehtud!
Mädand palkmaja ei kõlba ju tagatiseks 🤣
Kas te olete arhitekt või olete arhitekt ilma reaalse elukogemuseta? Milles seisneb vanade majade ja vanade autode erinevus? Pruugitud autod näevad tihti paremad välja kui nad tegelikult on aga vanad palkmajad (mitte segi ajada karkassmajadega!) näevad sageli halvemad välja kui nad tegelikult on. Raudtee 10 on pigem palkmajade kunn. Väidetavalt on ta ehitatud sama profiiliga palgimaterjalist, millest tehti tsaariaegse raudtee liiprid. Serviti asetatud liiper on mu mälestust mööda üsna paks (min 20 cm + vooderdus). Teiseks. Kui tegu on tõesti liiprimaterialiga, siis minu teada kasutati liipreiks seedrit, mida toodi Tsaari-Venemaal Siberist eriti hea mädanemiskindluse tõttu. Kolmandaks. Iga vähegi (Haapsalu) palkmajadega… Loe rohkem »
vene materjalidest venelaste poolt tekitatud artiklid ei ärata kunagi usaldust!
Ära rohkem kirjuta, algaja!
Ahnus on suur vist. Raudtee kinnistu mõistlikum alghind peaks olema u 50 000