Läänemaa omavalitsuste rahaline seis oli möödunud aastal Eesti omavalitsustest kehvemate poolel, neljast siinsest omavalitsusest kaks on kümne kehvima hulgas.
Kui rahandusministeeriumi leht minuomavalitsus.ee pani Haapsalu linna ja Lääne-Nigula valla Eesti kümne kõige raskemas seisus oleva omavalitsuse sekka, siis Õhtulehe tehtud samade andmetega, kuid pikemat perioodi arvestav tabel pani Haapsalu omavalitsuste edetabelis kõige kehvemale, 79. kohale.
„Kindlasti ei ole see hea uudis. Oleks parem, kui oleksime tipud,” ütles Haapsalu finantsjuht Martin Schwindt.
Aga kui on vaja Ukrainlasi aidata, siis on raha kuipalju. Lausa miljon.
Ei ole kehvemate seas, näit. Vormsile asjureid ja arendajaid palju vaja, kohe-kohe kerkimas sisevõimla ja supiköögi hoone. Maksab ju miljoneid.
Eestit on tabanud kolektiivne hädaldamin- raha pole vaja makse tõsta. Valimised läbi ja teavad, et neid tagasi kutsuda ei saa. Jõudu meile Eesti Reformierakonna kindlad käed meie kaela ümber!
sobiks lv ideaalselt
võiks ( peab) maksuamet käsikäes statistikaametiga avaldama andmed: mitu pensionäri, mitu lasteaialast, mitu töötajat elab maakonnas. Ning siis lisama mitu alla miinimumi, mitu miinimum- ja nende arvu kes saavad nn. mediaantöötasu. siis tuleb välja, et kas 3kohalised numbrid kaaluvad üles 4 kohalised palgasaajad.
Õmbrikupalgad ju, mis maksuamet? Mis riigis te elate endameelest?
Kummaline värk,meil ju üks parimatest professoritest omavalitsuste alal paraadi kamandamas? Kas ehk peaks mõne keskpärasema panema,et asi paremuse poole liikuma hakkaks?
Tekib küsimus, kellele paremuse poole 🙂 mõnel läheb siis kindlasti halvemuse poole
Aga linnavalitsusele uue maja ehitamiseks on ikka raha. Kas te teete seal majas tööd või promote hoonet vanalinnas. Vanalinn võiks jäädagi vanalinnaks, mitte ametnike töökohaks. Tavakodanik, kes tuleb bussiga linna, et linnavalitsust külastada peab hakkama vanalinna kõmpima. Lolliks lähete oma ehitistega.
aasta jooksul on vaja käia linnavalitsuses? Id kaardid saab vahetatud passilauas küll, või peab kõik riigidasutused viima bussijaama.
Korra nädalas ikka vaja ju. Püüa sa paberitega hilineda, trahvid kohe kaelas.
Sel juhul – kas linnavalitsusel üldse on oma hoonet vaja, kui seal mitte keegi ei käi? Kodukontorist saab ka tööd teha.
See nn passilaud on ju ka viidud vanalinna. Ikka peab üle munakivide ja vedelevate tõukside ronima, iga ilmaga! Ja tänutordiks näkku visatakse ka tasuta bussisüsteemi lõhkumine. Kõigepealt vaevle, et üldse infot netist leida ja kohale minna asutustesse, siis veel maksa peale ka. Kellele seda riiki tehakse küll!? Igatahes mitte inimeste jaoks.
Selle nimel ju aastaid, aastakümneid vaeva nähtud, et sattuda kõige nigelamate hulka.
Aga uue Haapsalu linnavalitsuse hoone ehitamiseks on raha nagu muda.
Millest seda järeldad? Kas ehitus käib? EI, ehitus algab teadmata ajal. Kui võimalused tekivad, siis ka ehitatatakse.
Demagoogia. Kui maakoolide ja raamatukogude jaoks ei leita isegi suhteliselt tühiseid summasid, et need saaks tööd jätkata, siis linnavalitsuse palee rajamise protsess käib täie hooga ja siin on jutt vb kümnetest miljonitest.
Ja kindlasti oli siis vaja just praegu projektikonkursiks raha kulutada? Kõigepealt ikka endale siis teistele?