Eesti meeste epeevehklemise esinumber Sten Priinits eksis korduvalt rahvusvahelise antidopinguagentuuri (WADA) reeglite vastu ning Eesti antidopingu ja spordieetika sihtasutuse (EADSE) distsiplinaarkolleegium määras talle pooleteiseaastase võistluskeelu, kirjutas Postimees.
Märtsi alguses soovis EADSE Priinitsalt võtta regulaarset dopinguproovi, kuid 36-aastane vehkleja polnud asukohas, kus ta oleks pidanud testimisandmebaasi programmi ADAMS info põhjal viibima. Kuna tegemist oli ühe aasta jooksul kolmanda korraga, kui Priinits polnud ettenähtud ajal dopingutestist kättesaadav, siis vastavalt WADA koodeksile tähendab see ühe kuni kahe aasta pikkust võistluskeeldu.
Eile kogunenud Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium otsustas Priinitsale määrata 18-kuulise võistluskeelu, mis tähendab, et Priinits ei tohi tegutseda treenerina.
Tubli! …vähemalt sai millegagi hakkama.
Ei teatanu,ei ilmunud,polnud kättesaadav jne. Kas lgp.topingukütid ise ka püüdsid kontakteeruda ? Või oleskleti mõnuga nagu kuldid rukkis ja oodati millal tähtaeg kukub ?
Võib olla on kogu asi vale tsunfti treeneris ?
Helen teile näitab!
Reeglid on kõigile ühesugused ja tsiteerides ta enda ema “Peabki karm olema ,sest tippsport ongi karm!”.
Millele lootis siis? Üks kord eksis, ka teisel korral ei karistatud, proovin veel? Nüüd näed, mis juhtus. Kes tegi? Ise tegi.
Vähemalt saab nüüd süüdista olümpiale mittepääsemises kedagi teist, mitte enda kehva sooritust.
Tegelikult võiks nüüd luubi alla võtta Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse enda tegevuse, sest sisuliselt ei ole tegemist eesmärgiga edendada Eestis diskrimineerimisvaba, eetilist ja ausat sporti. Kui näituseks sportlane satub liiklusõnnetusse või jääb lennuk hiljaks, siis EADSE paneb ikkagi täiega ehk nõuab kohalaolekut. Dopingukütid, olles informeeritud ja teadlikud, et sportlane esindab Eesti riiki välisvõistlustel, kus teostatakse ka dopingukontrolli, siis lähevad ikka ukse taha ehk kasutavad ära selle ajamääratluse andmebaasis, sest leidsid seal vasturääkivuse, kui tore on ära panna. Selle asemel, et suhelda sportlasega (loe kes tavaliselt on kogu enda sporditegevuse asjaajaja ning organiseerija – selmet et trenni teha) ning kaasa… Loe rohkem »
Liiklusõnnetus. Nii kolm korda järjest?
Imelikule: Postimehes andis keegi artikli kommenteerija juhtunule usutava seletuse: Sportlasel olla kohustus leida iga päev tunnine ajavahemik ja koht, kus teda saab vajadusel testida. Selleks tuleb teha eelteatis mingisse andmebaasi. Priinitsal pole(?) aga treenerit, kes formaalsused-vormistamised enda peale võtaks. See-eest on tal pereelu/lapsed, kes tagavad elu suhtelise määramatuse. Võistlustega võib samuti juhtuda, et kõik et lähe plaanipäraselt. Piisab lennuki väljasõidu edasinihkumisest päeva võrra. Siis pead tegema andmebaasis parandusi, et ennustatud asukohad/ajad reaalse asukoha/ajaga kattuksid. Kõigel sel puudub dopingukasutusega ühene seos. Kujutan ette kui raske on sportlasel, kes pole hingelt bürokraat, igat oma sammu ette rehkendada! Lihtsam oleks panna talle vangidele… Loe rohkem »
Ka sportlasel on lubatud helistada! Kes tegi, ikka ise tegi!
asi on selge verd ei olnud puhas,vaja oli venida lõppuni aga ei õnnestunud puhastada õige aeg vist, patem 1,8 assts kui 4 aasta konkreetne dopingueest
Kas teie olete mingi titemamma? 18 kuud ei ole 1,8 aastat!
Sorry minu viga
Tere, Helen!
UsunEesti sport :))) Veerpalu,Smigun,Nabi,Raul Olle,Priinits…. :)))