Juhtkiri: rahva rahaga kosja

Lääne Elu

info@le.ee

Siseminister Lauri Läänemetsa (SDE) kooli-lasteaiarahast pudenenuks 100 000 eurot ka Läänemaale, täpsemalt Ristile, aga ministri plaan läks luhta. Riigikontrolörilt märgukirja saanud rahanduskomisjon tõmbas Läänemetsa ettepanekutele jagada lasteaedadele-koolidele riigieelarvest miljoneid eurosid kriipsu peale, sest lasteaiad ja koolid pole siseministri asi. Nende eest vastutab haridusministeerium.

Otsust jagada riigieelarvest miljoneid eurosid just haridusse pole siseminister põhjendanud, välja arvatud mingi segane jutt kokkuleppest, mille koalitsioon justkui sõlmis. Igatahes teatas riigikogu liige ja kunagine Hiiumaa vallavanem Reili Rand (SDE) septembris kunagisele riigikogu liikmele ja Lääne-Nigula vallavolikogu esimehele Neeme Suurele (SDE), et koalitsioon leppis kokku jagada regionaalseteks investeeringuteks veel raha. Selle peale pani Suur kokku nimekirja. Sinna kuulusid Risti kool, Palivere Pikajalamägi, Taebla kooli staadion ja Haapsalu raudtee osana Ellamaa viadukt.

Läänemaale liikus info kokkuleppest parteiliini pidi. Parteiliini pidi jõudis see ka sotside ministrini, kes jagas raha kohalikesse omavalitsustesse, kus on võimul sotsid. Lääne-Nigula valda ja Ristit võiks pidada õnnelikuks erandiks, aga ei saa. Sotsid seal ei valitse, aga seal elab Läänemaa sotside esimees, sotsist keskkonnaministri Madis Kallase nõunik ja märtsis riigikokku kandideeriv Suur, kes on sotside suurim lootus Läänemaal. Ja liikunukski siseministeeriumi alt 100 000 eurot maksumaksja raha Ristile – sotside ministri lahke otsusega ja kolm kuud enne valimisi. Kooli heaks.

1913. aastal – üle saja aasta tagasi – pani Eduard Vilde kirja surematu dialoogi. Vana Westmann, käed vaheliti, uriseb: „Sa tuled minu tütrele mu oma varaga kosja?” Millele Piibeleht vastab silmagi pilgutamata: „Ja, mul endal es ole.” Sotsid kavatsesid Ristile rahva rahaga kosja tulla nagu Piibeleht.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Külamees
1 aasta tagasi

Katuserahad ju ainsad rahad, mille liikumist seal riigieelarves kuidagi tavainimesena jälgida saab. Nii pole ime, et neile nii suurt tähelepanu pööratakse. Üks Reformierakonna endine rahandusminister on sellele tähelepanu juhtinud, et tema ei saa aru eelarvest mõhkugi. Tema täidab parteis salajast ja eriti tähtsat ülesannet – etendada siseopositsiooni. Nii ei saa ju ülejäänud rahaga tehtavat kuidagi kommentaarida. Kahtlusi muidugi on, sest kole palju on igasuguseid eurointegratsiooni büroosid ja MTÜ -sid, ehitatakse ja teisaldatakse suuri monumentaaltaieseid (RB jt), tippametnike palgad teevad rallit jne. Aga ärge muretsege, Reformierakonna toetusprotsent on tõusus, ja märtsivalimistel anname talle seninägematu mandaadi. Ehk teeme isegi dimokraatia ajalugu –… Loe rohkem »

Lurjused omavahel rahva raha jagamas
1 aasta tagasi

Autorollotaja ju ütles (ERR), et kokkulepe rahade kantimiseks oli enne koalitsiooni moodustamist olemas. Vastutasuks võis olla sotside poolt Pentuse toetamine Euroopa kontrollikotta minemisel.

Nimi (kohustuslik)
1 aasta tagasi

Ära põe, palvehelmed on ka kausi juures!

väike peeter
1 aasta tagasi

suured peetrid toituvad ikka väikeste peetrikeste arvel