Vasikaholmi ujuvsild on paigas, puudu on sillale viiv kaldtee

Vasikaholmi ujuvsild. Foto: Malle-Liisa Raigla
Vasikaholmi ujuvsild. Foto: Malle-Liisa Raigla

Vasikaholmi rannas on paika saanud 36meetrine ujuvsild koos redelite ja veeohutusvahenditega. Veel on puudu kaldalt sillani viiv kaldtee, praegu asub sild justkui keset vett.

6meetrine sild koosneb kuuest ujuvsillast, millest iga üks kaalub umbes 400 kilo, on kuus meetrit pikad ja üle kahe meetri laiad.

Ujuvsild on vees Vasikaholmi ranna keskel. Haapsalu linnavaraspetsialisti Madis Raudsepa sõnul on seal vesi kõige sügavam. 36 meetri kaugusel, kuhu sild soovijad viib, on vesi ujumiseks paraja sügavusega.

Sügisel tõstetakse sild taas veest välja. Silla detailid jäävad kaldale talvituma ja kevadel tõstetakse need taas vette. Rausepa hinnangul on tuleval kevadel lihtsam ujuvsildasid vette tõsta, sest ankrud jäävad talveks vette.

Silla paigaldab Top Marine Infra OÜ ja see läks koos paigaldusega linnale maksma 42 000 eurot.

17 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
nimi
1 kuu tagasi

42000??? Linnal vist raha jalaga segada, et nii suurte summadegaselliseid asju osta 😀

Juku
1 kuu tagasi

Ehitades uusi võimsusi…..Seisab viigis kasutuna Õiglase kruiisilaeva sild…aia ja luku taga. Äkki avaks selle ujujatele? Paar redelid lisada ja jälle 40 tonni linna raha kokku hoitud. Või tegu eraomandiga?

no selle
1 kuu tagasi

teeks siin kandis üks randades ehitaja kusagil 30 tonniga nagu niuhti valmis

Kirp Conrad
1 kuu tagasi

nii on … nii jääb… tule taevas appi…
virisejad ning vigisejaD on kadekopsude liiga

Uskmatu-Toomas
1 kuu tagasi

Lisaks veel,et maailmas paljudes suvitusrandades on kerged plastklotsidest kokkukäivad sillad siis milleks meiel see üldse see monstrum ?
Kas selleks.et oleks võimalik paadiga silduda nagu eile üks skuuter mitmel korral ?

Nimi (vabatahtlik)
1 kuu tagasi
Reply to  Uskmatu-Toomas

Te pole just palju maailmas ringi käinud.

Uskmatu-Toomas
1 kuu tagasi

Kurb tõdeda aga tõstatub küsimus miks just Haapsalus ja pidevalt ? Kaubamaja parkla,Aafrika ranna sild ja nüüd ka laudis,lisaks nüüd eluohtlik Vasikaholmi sild jne. sest see rida võiks pikeneda ja pikeneda?
Kõik see tuletab meelde filmi kus sõitsid autoga pime ja kurt,pime roolis ja kurt juhatas kuhu sõita!

janoh
1 kuu tagasi
Reply to  Uskmatu-Toomas

huvitavad mured. Mina, näiteks, ei tunneta mitte kuidagi, et Kaubamaja parkla, Aafrika ranna sild ja laudis või Vasikaholmi sild kuidagi minu elukvaliteeti halvendaks või elu ohustaks.
Ja kes selle pärast muretseb- meil on Haapsalus ka haigla, matusebüroo ja palju teisi mugavat ja kvaliteetset elu võimaldavad asutused.
Vähem hädaldamist, seltsimehed!

Kummaline maailm
1 kuu tagasi
Reply to  Uskmatu-Toomas

Jääb mulje nagu oleks isik idanaabri palgal. Kõik tema kommentaarid on riigi, valitsuse ja kohaliku elukorralduse vaenulikud. Aegajalt õigustab Putini tegemisi. Sihikindel troll???

Nimi (vabatahtlik)
1 kuu tagasi
Reply to  Uskmatu-Toomas

Mulle ei meeldi, et naabrinaine poolpaljalt hoovis ringi käib!

Ohoh
1 kuu tagasi

Mis sa vahid siis? Milleks üldse teiste hoovi on vaja vahtida? Tegele oma asjadega!

sama
1 kuu tagasi

lugu nagu jääteega, nokk kinni, saba lahti, ranna võiks ümber nimetada kilplaste rannaks, linna väliujula oli planeeritud vana koha peale, aga seal laiutavad nüüd rannas rikkurite lossid, põhjamaa veneetsias pole õiget ujumiskohta, pullapää ujumiskoht on taas räämas ja unustatud linna poolt

Maie Matvei
1 kuu tagasi

Mul on väga kahju, aga tulemus on nagu alati. Tahetakse head, aga tulemus halb. Olin täna just Vasikaholmi rannas ja ujusin sillani. Minu kasv on 1.53 ja silla Tagalahe poolses otsas oli vesi mulle üle rinna. Ümber silla on teravad kivid, mis üliohtlikud lastele. Meri on taganenud ja silla ümbruses olevad kivid varitsevad uljaspäid. Kohalikud teavad, kus saab rahulikult vette ja ujuda, aga turistile võib kohalik uus sild saada ohtlikuks! Ja veel, vanasti oli holmil kaks riietuskabiini, aga praegu üks. Nädalavahetusel on kindlasti rahvast tohkem kui täna ja üks riidevahetuskabiin on kindlasti vähe. Tore on, et on väike joogiputka, aga… Loe rohkem »

Kreeka Eee
1 kuu tagasi

Oktoobri kuus on kõik paigas

Viidikas
1 kuu tagasi

Hea algatus. Aga ka väga ohtlik.U. 40 aastat tagasi oli mingi väike sild ka Paralepa rannas. Ja sealt hüppas üks sell peakat,aga vesi oli liiga madal. Tulemuseks kaelalüli murd ja eluaegne invaliid.Seal peaks kindlast peaka keelusilt olema…