Hambaravihüvitis võib muutuda sissetulekupõhiseks

Avatar

Elen Freivald

elen@le.ee

????????????????????????????????????

Goldent Hambahoolduse juhataja Katrin Kirsi sõnul peaks riik esimese visiidi patsiendile täies mahus hüvitama. Foto Elen Freivald

Läänemaa hambaarstid on nõus riigikontrolliga, kelle hinnangul tuleks hambaravihüvitise tingimusi muuta.

Novembri keskel viis riigikontroll läbi auditi, millest selgus, et hüvitist kasutavad pigem suurema sissetulekuga inimesed, kellel on parem suutervis ja seetõttu ka väiksem ravivajadus – see näitab, et hüvitise senine eesmärk pole täidetud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Maakas
Maakas

Mis selles imelikku on, et suurema sissetulekuga inimesed tihedamalt hambaarsti külastavad? Erinevalt väikese sissetulekuga inimestest on neil raha, et seda teha ja seetõttu on ka nende hambad heas korras. Ma ei kujuta ette, kui suur see toetus peaks olema, et 500€ teeniv inimene oma tõenäoliselt üsna katkised hambad korda saaks. Nüüd veel seda enam, sest suure osa sissetulekust korjab energiafirma omale ja muud maksud on ju ka veel.

taun
taun

Kas energiafirmad on süüdi,et keegi ei viitsi hambaid pesta? P….t ju ei jäta peale s….t pühkimata,miks hambaid siis ei pesta 2-3x päevas,see on laiskus ja muud ei midagi.

Nimi
Nimi

Ei ole nõus!
Vaadake natuke ümberringi. Nii palju on selliseid kes lihtsalt ei viitsi tööl käia, lihtne on elada ju peost-suhu toimetulekutouetuse või nn. pensioniga (ei mõtle selle all praegu väljateenitud pensionil olevaid inimesi). Tean juba ise mitut inimest kes sedasi skeemitavad, et jumal eest ei peaks tööl käima või siis täiskohaga tööl. Mina leian, et sellised ei ole ära teeninud suuremat hüvitist.

See
See

hüvitis on ju võrreldes hambaravi hindadega naeruväärne. Nagu võtaks mersu hinnast 100€ alla. Rohkem rahva mõnitamine.

Peep
Peep

Lühidalt mida edukam oled, seda suurema karituse saad.
Ei loe et harid ennast terve elu, riskid, lood lisand väärtust, tööaeg ei ole ainult 8-17, ohverdad tervise ja eraelu.

Ja karistuseks peab kinni maksma teiste suutmatuse (va pensionäärid ja puudega inimesed)

Maksad rohkem sotsmaksu, nüüd elekter, varsti hambaravi.

taun
taun

täiega nõus

Margarita
Margarita

Hambaravi on nii kallis, sest haideksssa kompenseerib arstidele naeruväärset summat tasuta hambaravi eest. Olen lugenud et hambaarstid ei tee sellest saladust, kuna nad ei soovi töötada ilma kasumita.

Peebule
Peebule

sedasi töötab terve maailm,kus rikkad aitavad vaeseid.Ainult eestis räägitakse mingist rikaste karistamisest.See et oma elu ohverdad, on oma vaba valik.Keegi ei sunni…….

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Inimesed ei sünnigi võrdselt võimekatena ja andekatena. Sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamist nimetatakse solidaarsuseks.

Marts
Marts

Sinu jutust saan aru, et oled hästi haritud ja väga tubli inimene. Tavaliselt on sellistel inimestel hea sissetulek. Saad kindlasti hakkama ka suurte elektri ja hambaravi maksetega.

pole
pole

vaja siin oma toiduahelat propageerida, neid kellest siin juttu on, on väheseid ja neil tavaliselt neid rahaprobleeme pole, enamus eestlastest on hambutud, mis mõjub väga halvasti nende elukvaliteedile ja enesetundele

ei ole
ei ole

pigem on hoolimatus oma tervisese.
Hambaharja ja pasta saad 3-4 euroga kätte ja kui korralikult neid pesta siis ei oleks neid hambutuid.

Ja selle toetusega saad vähemalt ühe hamba aastas korda kui käid korraliselt vähemalt aastas arsti juures.

Lihtsalt laiskus ja hoolimatus

taun
taun

Tingimustes peaks olema sees,et kui inimene on suitsetaja ,alkohoolik ,narkar,vaktsineerimata ei ole talle mingit õigust hüvitisele. Ühesõnaga ,kui sa ise ennast hävitad ,siis ,milleks sulle hambad? NOH ANDKE TULD.

absurd
absurd

ja kes määrab ja kuidas määrab , kas inimene on joodik või mitte?

taun
taun

See on väga lihtne.

Süstisõltlane
Süstisõltlane

Igati nõus- kui pole vaktsineeritud, siis vangi!!

PÕHIDOOS
TÕHUSTUSDOOS
KOHUSTUSDOOS
KOSUTUSDOOS
LOHUTUSDOOS
HALASTUSDOOS
MÄLESTUSDOOS……… ja KOGU MOOS!

Mart
Mart

Nõus ja inimene peaks ka kuuluma parteisse! See näitaks tema aktiivsust ja panust ühiskonnas. See annaks kodanikuühiskonna ülesehitamisesse suure panuse.Milleks toetada paretitut kui ta teisi seltsimehi ei aita ja näeb vaid ennast.Milleks talle hambad,kas söömiseks või teiste kallal närimiseks.

Läänlane
Läänlane

Mis see vaksineerimata sia puutub!

wpDiscuz