Valitsus võttis täna teadmiseks, et nakatumisnäitaja poolest on koroonaviiruse leviku riskitase ühe astme võrra tõusnud ja jõudnud keskmiselt kõrgele tasemele, millele vastab COVID-i valgusfooris oranž värv.
COVID-riskimaatriksi järgi on tegemist kõrge koroonaviiruse leviku ohuga juhul, kui 7 päeva keskmisena nakatub päevas 600-1000 inimest. Praegu nakatub Eestis 7 päeva keskmisena 625,1 inimest.
Kõrge riskitase näitab, et koroonaviirus levib kogukondades väljaspool koldeid ja on oht viiruse väga laiaks levikuks. Kõrge riskitaseme korral on COVID-regulatsioonide eesmärk tagada tavapärane arstiabi ja vältida vajadust ulatuslike piirangute järele.
Viiruse leviku kõrgendatud ohu korral on endiselt väga oluline järgida kehtestatud kontrollmeetmeid: kanda koroonaviiruse nakkusohu suhtes mittekontrollitud avalikes siseruumides maske, liikuda hajutatult, kasutada desinfitseerimisvõimalusi. Ruumides ja asutustes, kus on ette nähtud koroonaviiruse nakkusohutuse kontroll, tuleb esitada COVID-tõend.
Koroonaviirusesse nakatunute arvu kõrval arvestatakse viiruse leviku riskitaseme määramisel ka 7 päeva keskmist COVID hospitaliseeritute arvu, mis on Eestis praegu 23,4. Riskimaatriksi järgi on tegemist kollase ehk keskmise tasemega. Selle näitaja osas muutub riskitase kõrgeks, kui 7 päeva keskmine haiglasse sattumise arv ületab 30 inimest.
Raske haigestumise ja haiglasse sattumise eest kaitseb väga tõhusalt vaktsineerimine. Mida rohkem on täielikult vaktsineeritud inimesi, seda väiksem on surve haiglatele.
Vaktsineerimine on muudetud kättesaadavaks ja võimalikult mugavaks üle kogu riigi. Juhul, kui inimene pole veel vaktsineerimisotsust teinud, saab informeeritud otsuse teha helistades perearsti nõuandetelefonile 1220 või rääkides oma perearstiga. Teavet vaktsineerimispunktide kohta saab telefonilt 1247 või veebilehel vaktsineeri.ee.
Koroonaviiruse riskitaseme määramisel arvestatakse hospitaliseeritute ja nakatumise näitajatele lisaks nelja indikaatorit.
Esiteks arvestatakse 7 päeva keskmist COVID-19 surmade arvu, mille matemaatiline väärtus on praegu 2,57. Riskimaatriksi järgi vastab see madalale ohutasemele.
Teiseks arvestatakse üle 60-aastaste inimeste viimase 7 päeva nakatumise keskmisega, mis on praegu ümardatult 87,9 inimest. See vastab keskmisele ohutasemele.
Kolmandaks jälgitakse juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arvu, mis on praegu 17. Ka see näitaja vastab kõrgele ohutasemele.
Täiendavalt jälgib valitsus täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatust, mis on praegu 62,55 protsenti.
Kui külastate haiglaid, on arstide imestus suur kui küsid kui palju on covidi haigeid majas.
Tavaliselt mitte ühtegi!
Küll aga on meil maja täis süstimise kõrvalnähtudega patsiente, kes tavaliselt tüsistustesse ka surevad….
See on sul loetud fb kuskilt postitusest, aga konkreetselt ei ole, mis haigla, kes imestas jne. Võib vabalt mingi jama olla.
Kas ema pole sulle öelnud, valetada pole ilus?
Kas viloloog on käinud haiglates tõde otsimas? Väheusutav
K e s. ,,muutis,,?
Miks kõike lukku ei panda, kui nii jube ohtlik on? Kõik restad ja kohvikud ja spaad kinni. Kõik teatrid ja kinod lukku. Näitlejad ja lauljad las lähevad tootvale tööle niikauaks. Tänavatele liikumispiirangud! Kevadeni kõik lukku! Poliitik kardab enne valimisi sellist otsust teha ju, rahva tervis pole oluline, oluline on reiting. Niigi EKRE tuhises juba mööda. Vat vat.
Mis sa plärad!
Sa lähed oma süstidega esimesena!
sina ei pane enam midagi kinni!!
ok
Mina olen oma süstidega veel elus ja ei kavatse kuhugi minna
pealkiri