0

Oktoobrist on politsei teenindussaal avatud kolmel päeval nädalas

PPA teenindussaal enam igapäevaselt lahti ei ole. Foto: Arvo Tarmula
  1. oktoobrist on PPA Haapsalu teenindus avatud esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 9-17. Kõigil tööpäevadel saab teenindussaalis jätkuvalt kasutada digikioskit, misjärel saab dokumenditaotluse esitada iseteeninduses.

Haapsalu politseijaoskonna juhi Andrei Taratuhini sõnul saab digikiostkites teha tasuta dokumendifoto, anda sõrmejälgi ja allkirjanäidist.

Iseteeninduses dokumendi taotlemisel tuleb minna politsei veebilehele. „Juhul, kui inimesel on olemas nõuetekohane foto, tema allkirjanäidis ja sõrmejäljed kehtivad, siis võtab dokumendi taotlemine aega vaid mõned sekundid,” ütles Taratuhin.

Dokumendi valmimisel saab inimene teavituse ning selle kättesaamiseks soovitab politsei eelnevalt broneerida aeg lehel broneering.politsei.ee.

Politsei iseteeninduses saab lisaks passi ja ID-kaardi taotlemisele aktiveerida ka mobiili-ID, taotleda elamisloakaarti ja välismaalase passi, taotleda relvaluba, taotleda E-residendi digi-ID ning registreerida välismaalase lühiajalist töötamist.

Haapsalus kasutab kõikidest dokumenditaotlejatest politsei iseteenindust ligi 40% inimestest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz