2

Taasiseseisvumispäeval lendavad Itaalia hävitajad F-35 üle Eesti

Avatar

BNS

Ründelennuk A-10. Foto: Kaitsevägi
Ründelennuk A-10. Foto: Kaitsevägi

Reedel teevad Ämaris paiknevad Itaalia õhuturbehävitajad F-35 Lightning II sobiva ilma ja pilvkatte korral Eesti taasiseseisvumispäeva tähistamiseks madallennu üle Rapla, Tallinna, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu, Viljandi, Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu.

Plaanide kohaselt lendavad hävitajad üle linnade mitte madalamalt kui 1000 jalga ehk veidi enam kui 300 meetri kõrguselt, edastas kaitseväe peastaap.

Ämaris selle aasta maikuust paiknevate varghävitajate F-35 näol on tegemist ajaloo kõige kallima relvasüsteemiga, mis suudab täita nii hävitus-, luurelennuki kui taktikalise pommitaja ülesandeid.

Viienda põlvkonna hävitajana on F-35 eelised lahinguruumis tema hukukindlus ja situatsiooniteadlikkus, mille tagavad vargtehnoloogia, sensorid ja mitmekihiline andmeside.

Ajakava:

14.05 – Rapla, Kuusiku lennuväli

14.15 – Tallinn, Vabaduse väljak

14.25 – Rakvere, Rakvere linnus

14.30 – Kohtla-Järve, Rahvapark

14.33 – Jõhvi, Rakvere järv

14.45 – Tartu, Anne kanal

14.50 – Viljandi, Viljandi järv

14.55 – Pärnu, Pärnu rand

15.05 – Kuressaare, Kuressaare piiskopilinnus

15.15 – Haapsalu, Haapsalu piiskopilinnus

Tulenevalt ilmastikuoludest võivad lennud ka edasi lükkuda või ära jääda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tont
Tont

Väga õige,et Haapsalu viimane on-lendurid saavad lennukid Kiltsi lennuväljale jätta ja linna Valge Daami etendusele lakkuma minna…Huvitav,kas pilti ka lubatakse teha ??

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Ega Euroopas polegi ju kohta kus madallendu harjutada ?

wpDiscuz