11

Turvalepa raba turbavaru hakatakse taas uurima

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Mis uuringute järel saab, sõltub sellest, kas Turvalepa rabas on piisavalt turvast. Urmas Lauri

Poolteist aastat tagasi said Turvalepa ja Võntküla elanikud kergemalt hingata, sest Turvalepa rabas turvast kaevandada soovinud Peatec OÜ loobus plaanist. Nüüd on kaevandamisoht taas tekkimas, sest osaühing Eesti Killustik on rabas alustamas geoloogilisi uuringuid.

Aastal 2016 kandis keskkonnaminister oma määrusega Turvalepa turbatootmisala kaevandamisega rikutud ja mahajäetud turbaalade nimekirja ning seda ümbritseva turbamaardla kaevandamiseks sobivate turbaalade nimekirja. Sellest määrusest lähtuvalt tahabki Eesti Killustik uurida Turvalepa mahajäetud tootmisala ja seda ümbritseva ala turbavaru.

Varem on turbavaru uuritud 1987. aastal ning 1995. aastal tehti seal mahajäetud turbatootmisala jääkvaru uuring. Hinnanguliselt on Turvalepas vähelagunenud turvast 30 000 tonni ja hästilagunenud turvast 70 000 tonni.

Eesti Killustik tahab aga täpsemalt teada, palju se

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tahan elada vabas riigis
Tahan elada vabas riigis

Eesti maavara ja Nokia on ekre – praegu saaks veel riigi päästa, ainuke erakond, kes seda suudab 🙂

Kopp on ees
Kopp on ees

Vb leidub seal kulda ja kalliskive, kui vähe sügavamale kaevuda?

kosmopoliit
kosmopoliit

Külale pumbamaja, sest kraavitamise korral jääb küla ilma veeta

geograafia
geograafia

Läheb lahti, ei peata isegi looduskaitseala ega rikutud vesi karstialal ,nagu teame , masinad peale ja võtta ,mis vōtta aga annab.

Neo
Neo

Turba kaevandamine toob piirkonda veeprobleeme sest kuivandatakse ühtlasi piirkonnas olevaid veevarusid……

putukas
putukas

Rabasid ongi liiga palju, las ettevõtjad võtavad neist kasumi välja, mis see meile ikka teeb! Ka Rail Baltic aitab sellest võsast lahti saada.

Ei tea
Ei tea

Selle turba hävitamise mõju loodusele on teadlased kenasti lahti seletanud. Kadutage palun google otsingumootorit, saab rohkem infot.

OMG
OMG

jee loodusele kallale jälle. Sa killustik kasvata midagi ja müü siis see maha hiinale, aga kergem on kaevandada ja raiuda, kui midagi kasvatada.

hehee
hehee

ja kasvatatakse neid mingeid asju miks? kas mitte selleks, et ühel päeval see kraam rahaks teha? Ei maksa asju ilustada. Ka kasvatamine on tootmine.
Aga vahet ju ei ole, mida inimene teeb- keegi ikka rahul ei ole. Ja nagu nõiaväel ilmuvad alati tagantjärgi mingid tarkpead, kes kes arvavad teadvat, mis õige on.

OMG
OMG

No loe uuesti nn tarkpea! Ma kirjutasingi, et müügiks midagi kasvatada.

kes või
kes või

mis on eesti killustik, milleks seda tühja loba siia kirjutada

wpDiscuz