Läänemaale lisandus kolm koroonaviirusega nakatunut

Koroonatestimise telk. Foto: Andra Kirna
Koroonatestimise telk. Foto: Andra Kirna

Ööpäevaga analüüsiti 52 läänlase koroonaviiruse teste, millest kolm ehk 5,8% osutus positiivseteks.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on Läänemaal 29,35. Maakondade lõikes on Läänemaa 8. kohal. Kõrgeim on näit Raplamaal (57,09) ja madalaim Lääne-Virumaal (10,19). Eestis keskmiselt on näit 41,76.

Üle Eesti analüüsiti ööpäevaga 5001 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 56 ehk 1,1% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 34 inimesel. 24 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus neli, Pärnu- ja Läänemaale kolm, Valga- ja Raplamaale kaks, Jõgeva-, Põlva-, Saare-, Viljandi-, Võru- ja Ida-Virumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahel juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 3 uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 21 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 60 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 9 inimest (42%).

Ööpäeva jooksul manustati 6637 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 587 854 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 500 655 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 53,4%.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
SaeMees
SaeMees

Sel aastal koolid ei saa alatagi kui kõik kinni juba

Joodik vanalinnast
Joodik vanalinnast

Istume kodudes ja ootame maailma lõppu. Riik võiks käraka ka poole odavamaks teha. Oleks vähemalt ilus lõpp…

Vanaema padrunid
Vanaema padrunid

Kas “turismihooaeg” hakkab juba tulemusi andma?

Dilaila
Dilaila

Hakkab tulema,piisab ühest inimeset,,kes delta tüvega nakatanud,et see levima hakkaks.

Ei tea
Ei tea

Sügis hakkab lähenema ja kuuldavasti on Brüsselist antud juhised juuli keskpaigaks, mida peab tegema. Nn. deltaga pole see eriti midagi seotud

Dilaila
Dilaila

Tean vähemalt ühte,kes käis Hispaanias ja tagasi tulles andis positiivse proovi,delta tüvi.Ja tal on ka haigustunnused

noor ja rumal
noor ja rumal

Mida sinna Hispaaniasse veel , Eestis on juba varsti 2 kuud ehtne Hispaania kliima ja toitu võib ju ka hispaania moodi teha

Dilaila
Dilaila

Ikka kiputakse Hispaaniasse,kuigi seal peab isegi tänaval maski kandma.

Reisimine
Reisimine

on haigus. Seda põetakse väga raskelt.

wpDiscuz