17

Maskiaeg sai selleks korraks läbi

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Haapsalu põhikooli ühiskonnaõpetuse õpetaja Denis Naumov pani enne poodi sisenemist maski ette, sest tema meelest leevenesid piirangud liiga vara. Foto: Andra Kirna

Haapsalu põhikooli ühiskonnaõpetuse õpetaja Denis Naumov pani enne poodi sisenemist maski ette, sest tema meelest leevenesid piirangud liiga vara. Foto: Andra Kirna

Kolmapäeval lõppes kohustus kanda avalikes kohtades maski ja leevenesid muudki piirangud.

Kolmapäeva pärastlõunal Müüriääre pagaripoes kohvitassi taga istunud Külli tundis suurt kergendust, et enam ei pea maski kandma. „Usun, et nende kaitsevõimet on üle hinnatud,” arvas ta.

Poodides võis kolmapäeval kohata nii maskiga kui ka maskita ostjad, enamik katmata näoga. Maxima külastajatelt maski mittekandmise põhjuse kohta uurides oli valdav vastus: „Enam ei pea ju.” Heljul ja tema sõbrannal olid siiski maskid ees ja naised tunnistasid, et vaatavad esialgu, kuidas minema hakkab. Oli ka neid, kes said alles ajakirjanikult teada, et maski enam ei nõuta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
inimene
inimene

Ma juba harjunud ja kannan poes ja mujal rahvarohkes kohas maski edasi.

Arvaja
Arvaja

Vaatad maskita inimest ön nagu poolalasti.

Huvitav
Huvitav

Nojah, valesti teed. Mis kasu sul sellest maskist on?

Hellat
Hellat

ja mis kasu on sellest, kui maski ei ole

Nojah
Nojah

Rikkam hapnik?

Teet
Teet

Liiga vara maskidest loobutud. Kui poes on ikka palju rahvast, peaks mask kindlasti ees olema. Ja bussides kindlasti mask ette, seal istutakse ju nii ligistikku.

N60
N60

No aga keegi ei keela Teil ju maski kanda. Oma hirmude pärast ei pea teisi sundima seda tegema….

Linlane
Linlane

Mõnes kohas oleks võinud maksukohustuse alles jätta, soovitusest ei näi piisavat. Ühistranspordis näiteks – maskivastased, kes kangesti oma vabadust taga nõuavad, jätavad maskid ette panemata ja mõni kehvema tervisega inimene peab siis nendega koos bussis tunde istuma.

Üksmeel
Üksmeel

Maskivastased tuleks kõik bussidesse paigutada ja lisaks paar koroonahaiget ka ja vaadata mis nad kolme päeva pärast ütlevad, kas on nakkav või ei ole.

Ltk online
Ltk online

Kehvema tervisega inimesed on ammu vaktsineeritud. Kohe alustatakse ka laste vaktsineerimisega ning elu läheb tavapäraselt edasi. Pole mõtet paanikat tekitada.

sahiib
sahiib

Mis laste vaktsineerimisest räägite. Ei saa ka 40 või 50 aastased vaktsineerida. Pole seda kuskil teha, pakutakse Ida-Virumaale sõita või mujale. Mina olen vaktsineerimast juba loobunud.

Dura
Dura

Ei tasu kiirustada maskist loobumisega,sest muidu on jaanipäevaks ranged piirangud tagasi.See mask hoiab ju teisi,et köhimisel tatt laiali ei lendaks. Ja üldse- mõnel on nii kole larhv ees,et peaks ka ilma koroonata maski kandma…

Arvaja
Arvaja

Mis sa köhid, osta vildid.

Kõiketeadja
Kõiketeadja

Tänapäeval, mis sa köhid, osta mask.

Eino
Eino

Mask ei pidanud ju viirust ära hoidma. Eelmine aasta taandus viirus ka ilma maskikohustuseta ja sügisel tuli tagasi, olenemata maskist ja selle kandmisest. Tõhus ravim on see mis ära hoiab hullema, mitte kalts näo ees.

viloloog
viloloog

Jutt on maskist, mitte kaltsust.

Kas
Kas

selle mõne hulka kuulub ka Dura?

wpDiscuz