30

Läänemaale lisandus neli koroonaviirusega nakatunut, Lääneranda kolm (täiendatud 15.38)

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4090 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 204. Läänemaale lisandus neli nakatunut.

Läänemaal sai koroonadiagnoosi kolm naist ja üks mees. Üks nakatunutest on alla 20aastane, ülejäänud üle 55aastased.

Terviseameti Lääne regiooni juhi Kadri Juhkami sõnul elab ja töötab üks Läänemaa nakatunutest Tallinnas ning sai nakkuse töölt. Teine nakatunu elab küll Läänemaal, kuid nakatus teises maakonnas tööl. Kolmas nakatunu sai viiruse perekonnaliikmelt.

Neljas nakatunu on õpilane. „Ta käib koolis, mis oli juba osaliselt distantsõppel,” ütles Juhkam.

Lääneranna vallas lisandus täna kolm nakatunut, kellest kaks töötavad samas ettevõttes. Kolmas nakatunu on veel selgitamisel.

Homsest on koroonaviiruse tõttu suletud Virtsu lasteaed, sest ühel töötajal tuvastati koroonaviirus. Nii lapsed kui ka töötajad peavad olema kodusel režiimil eneseisolatsioonis. Juhkami sõnul võib tulla nakatunud lasteaiatöötaja kajastuda homsest statistikas.

„Nakatunuid tuleb kindlasti juurde,” ütles Juhkam.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 126 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 31 uut ning Tartumaale lisandus 15 uut positiivset testi tulemust. Pärnu- ja Viljandimaale lisandus viis uut nakatunut ning Läänemaale neli. Pärnu-, Põlva-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus kaks uut positiivset ning Jõgeva-, Rapla-, Valga- ja Põlvamaale lisandus juurde kaks uut viirusekandjat. Järva-, Võru-, Saare- ja Hiiumaale lisandus üks uus viirusekandja. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 284,13. Läänemaal on nakatumisnäit 132,1. Läänemaast kõrgem on näit Tartumaal (165,7), Hiiumaal (246,9), Harjumaal (353,4) ja Ida-Virumaal (605,6).

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nii on
Nii on

Minuni ei jõua kuidagi kuidagi kohale, miks tehti koroona äpp. Kas see inimene, kes on nakatunud ja sellest teadlik , ei peaks mitte eneseisolatsioonis olema ja mitte ringi tuterdama. Sellised tegelased ei lae iial seda äppi alla, aga tervetele pole seda vaja. Kus asja point on?

Triinu
Triinu

Tuterdavad ringi need, kes ei tea, et nad on. Nüüd kui kõigil maskid ees, siis kes garanteerib, et mõni teadlik posiivne mulle poes vastu ei tule?

Ahto
Ahto

Tulebki ja.mis sa tahad teda nüüd kividega mendimaja ees surnuks loopida või täisnime, töökohta ja kogu suguvõsa andmeid saada? Käi poes ja ära vahi teisi vaid ostle ja kui keegi mask ees vastu jalutab mis siis?)) Õige hõlma ei hakka ju miski🤣🤣

No mis
No mis

Peate veel mõtlema.

Postimees
Postimees

See on inimkonna lõpu algus… Nuuks

Valdo
Valdo

Lugupeetud Postimees, minul sinust täitsa kahju. Mine palun kontrolli oma tervist.
PS. Neile neljale positiivsele kiiret paranemist.
Päikest soovides, t. Valdo

N60
N60

Kuskil pole ju kirjas, kas need neli olid haiged või asümptomaatilised. Viimasel juhul polegi ju millestki paraneda 🙂

No mis
No mis

See ei ole, aga kliima soojenemine on, nii et kõik sureme juba homme ära ja ei jõuagi koroona levida igaüheni. Niimoodi hoopis on.

Covid
Covid

Koroona on tulnud ,et jääda,ta on kohal!!!

Ridala elanik
Ridala elanik

Nii kaua kui nakatunud inimesed on salastatud , sellele jamale piiri ei tule.
Üritatakse levikut piirata varjates levitajaid.

Krissu
Krissu

Tohman seal ridalas vist. Mis nimed? Mis sinu täisnimi on?

Ridala elanik
Ridala elanik

Vähemalt mitte tohman nagu sul

Valdo
Valdo

Lihtsalt tunnen huvi, mida sa sellise teadmisega peale hakkad? Sinu sõnumist loen välja varjatud vihkamise. Soovitan sinul kodus püsida kui kardad.
Vähem vihkamist soovides, t. Valdo

Ridala elanik
Ridala elanik

Mina seda haigust ei karda aga levitaja ka ei taha olla. Mõnele nõrgema tervisega inimesele võib see saatuslikuks saada nagu näiteks minu vanemad.

Aadu
Aadu

Ja mida Sa hakkad peale teadmisega, et Maali või Juuli või hoopis naabri Jüri on haigestunud. Lähed kiva loopima või ?

Ridala elanik
Ridala elanik

Ei lähe nende juurde soola küsima või naabri mehega sauna. Ja kui neid kohalikus poes näen hoian distantsi, et ma ise levitajaks ei hakka.

Piilu tiidu
Piilu tiidu

Ära käi nillimas naabrite juures. Hädapätakad käivad kui endal pole. Naabrimees on parem kui oma mees?)

No mis
No mis

Ära aja jama. Minevikust on teada, et kari inimloomi hakkab kohe haiget surmakülvajaks pidama ja heidab kogukonnast ja külast välja või viib tuleriidale. Sellepärast ei avaldatagi, et inimesed lähevad ogaralt paanikasse.

Seda et
Seda et

Läänemaale on testi ootejärjekord 3-4 päeva. Selle aja jooksul jõuab teadmatusest nakatada paljusid.

juss
juss

Mingit ootejärjekorda pole, täna helistasin ja pool tundi hiljem olin kultuurimaja taga telgis!

Misasja
Misasja

Täna registreerisin ja reedeks aeg! Kuidagi ei õnnestunud tänast kuupäeva saada.

Aadu
Aadu

Vastutustundlik inimene kes on saanud”pileti” testimisele ei saa teadmatusest nakatada. Kas siis testi ootamise ajal ei peaks juba vagusi kodus olema ?

Kodanik
Kodanik

Tartus ju vastuse ootaja käis ja tõmbas igas klubis ringi.

Paks
Paks

Miks? Kui ei ole tõestatud siis seda ju ei ole.

Aadu
Aadu

Mis mõttes MIKS!!!
Iga endast ja teistest lugupidav inimene püsiks kodus ja ootaks seal testi tegemist kui ka testi vastust. Pole ju raske

To Aadu
To Aadu

Lihtsalt 5 päeva oodata? Äkki maksad järgmine kuu ise mu arved?

Jüri
Jüri

Haige lähikontaktsete pereliikmed peaks ka kodus püsima,aga ei püsi-Sest Terviseamet nende tõõl käimises probleemi ei näe…

No mis
No mis

Tehtud majandus heaolu uuringute kohaselt on ainult veerand eestimaalastest ennast kindlustanud majanduslikult vähemalt nelja kuu sissetuleku suuruse varuga. Ma ei mäleta täpselt, aga väga suur osa inimestest ei pea nädalatki vastu, kui sissetulek peaks kaduma, nii käiaksegi tööl, sest muud ei jää üle ju. Keeruline aru saada?

Jüri
Jüri

Targem on pool linna nakatada,kui töötad kuskil rahvarohkes kohas? Tõõkoht läheb pärast 2 nädalals kinni,see siis odavam? On ju mingi karantiinilehe võimalus praegu. Lasteaias küll pakuti lapsevanematele,kelle lapsed praegu karantiinis istuvad.

nojah
nojah

minu meelest on see ka tobe, pereliige on lähikontaktne aga mina enam pole.

wpDiscuz