0

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 42 inimest

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 204 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 42 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 20 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 14 ning Tartumaale ja Võrumaale kaks uut koroonaviiruse juhtumit. Lääne-Virumaale ja Raplamaale lisandus üks uus juhtum. Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 51,47.

Harjumaa uutest juhtumisest (neist 14 Tallinnas) on üks seotud nakatumisega pereringis ja üks nakatumisega töökohal. Ühel juhul toodi viirus sisse välismaalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuute kollet, millest suurim on Ida-Tallinna keskhaigla kolle, kus lisaks 25 töötajale on haigestunud 14 ravil olnud patsienti ja kaks kohviku töötajat. Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 29 õpilast ja 10 õpetajat. Esimese töökoha koldega on seotud 30, Päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ning pere- ja tutvuskonna koldega on seotud viis haigusjuhtu.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku üle 2200 inimese, kellest 378 on haigestunud.

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa uutest juhtumisest seitse on seotud nakatumisega pereringis, kolmel juhul saadi haigus töökohal. Kahel juhul nakatus inimene koolis, ühel juhul hooldekodus ning ühel juhul saadi nakkus tuttavalt. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas üksteist aktiivset kollet: piirkonna suurima ehk tutvuskonna koldega on seotud 30, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tammiku põhikooli koldega on seotud 12, Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega seitse, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis haigusjuhtu. Jõhvi gümnaasiumi koldega on seotud seitse ja Jõhvi hooldekeskuse koldega seitse haigestunut (viis klienti ja kaks töötajat). Sillamäe vanalinna kooli koldega on seotud kaheksa inimest ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud üheksa Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest on haigestunud 188.

Võrumaa uute juhtumite puhul on tegemist haigestunud lähikontaktsetega, Tartumaa uued haigusjuhud on seotud reisimisega. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 300 inimest, kellest 66 on haigestunud. Piirkonnas on üks aktiivne (Võrumaal asuv) töökoha kolle, millega on seotud 24 haigusjuhtu.

6. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 39 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Koju saadeti neli inimest, ööpäeva jooksul avati haiglates samuti neli uut COVID-19 juhtumit.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 67 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 478 COVID-19 haigusjuhtumit 465 inimesega.

6. oktoobri seisuga on tervenenud 2 806 inimest. Neist 2 136 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 670 inimese puhul (23,9%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Eestis on kokku tehtud üle 224 000 esmase testi, nendest 3 659 ehk 1,63 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz