Emor: ilusad ilmad muudavad inimesed tuleviku suhtes optimistlikumaks

Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Ilusad ilmad teevad inimesi optimistlikumaks. Arvo Tarmula

Kantar Emori iganädalane eriolukorra radari uuring näitab, et Eesti elanike emotsionaalne kindlustunne on endiselt valdavalt hea, oluliselt on suurenenud optimism lähituleviku suhtes.

Selle nädala esimeses pooles toimunud eriolukorra uuring andis märke muutustest Eesti inimeste hinnangutes koroonakriisi arengutele. Pessimistide osakaal, kelle arvates läheb olukord hullemaks, on vähenenud 57 protsendilt eelmisel nädalal 34 protsendile ning optimistide hulk on kasvanud 15 protsendilt 22 protsendile.

Inimeste emotsionaalne kindlustunne püsib endiselt hea, 50 protsenti Eesti elanikest tunneb ennast kindlalt.

Kantar Emori juhtekspert Aivar Voog märkis, et eelmisel nädalal, kui meedias domineerisid sünged prognoosid ja dramaatilised numbrid koroonaviiruse leviku kohta, siis langes inimeste kindlustunne 42 protsendile, kuid selle nädala päikesepaistelised ja soojad ilmad on emotsionaalse kindlustunde taastanud nii nagu see oli eriolukorra radari esimesel mõõtmisnädalal märtsi lõpus.

End kindalt tundvad inimesed hoiavad ka oma harjumused võimaluse piires sellistena nagu need olid enne kriisi.

Voogi sõnul tunneb end ebakindlalt pool Eesti elanikest. „Ebakindla enesetunnetusega inimesed on ka oma ostukäitumist oluliselt muutnud, püüdes säästa raha nii palju kui võimalik ja lükates edasi kõik suuremad ostud,“ lisas Voog.

Emotsionaalne kindlustunne on rohkem kasvanud keskealiste, maa-asulate elanike ja loomulikult keskmisest jõukamate elanike hulgas. Ebakindlamalt tunnevad end rohkem muust rahvusest elanikud ja tallinlased.

Kantar Emor alustas kaks nädalat tagasi ettevõtjate ja riigiasutuste tarbeks eriolukorra radariga, milles jälgib iganädalaselt Eesti elanike infovälja, hoiakuid ja käitumist eriolukorras. Selle nädala küsitluslaine toimus 6.–7. aprillil. Selle nädala küsitluses osales 661 inimest vanuses 15–84 aastat, kokku on kolme nädalaga küsitletud 1892 inimest.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments