11

Eestis on koroonaviirusesse nakatunud 70 inimest

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Reede pärastlõuna seisuga on Eestis tuvastatud nakatumine uue koroonaviirusega ca 70 inimesel üle Eesti, ütles rahandusminister Martin Helme valitsuse pressikonverentsil, vahendas ERR.

Kui reede hommikul oli Harjumaal 21, Saaremaal 16 ja Tartumaal 4 nakatunut, siis nüüd tuleb juurde juhtumeid, kus inimesed on saanud viiruse Eesti-siseselt ehk oma pereliikmetelt ennekõike, lisas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Kiik lisas, et nakatunute arv hakkab lähinädalatel kasvama, sest teste tehakse rohkem.

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli kliinikumi, SYNLAB-i, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru Kkskhaigla ja Pärnu haigla laborites.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valdo
Valdo

Selliste uudiste valguses. lihtne küsimus. Palju inimesi sureb vähki aastas suitsetamise tagajärjel? Paraku ei sunni see inimesi suitsetamisest loobuma. Armsad inimesed, palun säilitage kaine mõistus ja mõelge enne kui jooksete poodi meeletuid varusid ostma. Soovitan teil ennast meedia ruumist väljutada ja lasta loodusel oma tööd teha. Juhtusin täna vestlema usuinimesega, kes kuulutas, et piiblis olevat selline lõik kus hetke olukorda kirjeldatakse. Edu ja päikest teile, varsti on kevad. Nautige ELU!!!!!!!!!

Pamp
Pamp

Sa Valdo ei tea, kuidas keskajal enamus Haapsalu elanikke katku suri?
Kõik aeti kirikusse ja pidid risti suudlema. Ülejäänu oli looduslik valik.

Hellat
Hellat

Arvestada tuleb sellega, et usuinimesed leiavad piiblist ka seda, mida seal üldse polegi. Pooled asjad on lihtsalt väljamõeldised.

Enriko
Enriko

See on number (70) on puhas laim. Eestis ei saa koroonaviirust üldse olla ja kui ongi, siis on ta kahjutu nagu tavaline nohu. Nõnda uinutasid Terviseamet, Kiik ja Joller rahvast massimeedias veel hiljaaegu. Samal ajal, kui Hiinas salaja laipu põletati ja ametliku statistikaga vassiti. Nüüd, muide on ka Rootsi Hiina teed läinud. Covid-19-t lihtsalt ei testita ja riigi maine manisk jääb puhtamaks kui neil riikidel, kus proove võetakse proove võimalikult paljudelt haigestunutelt.

Enriko
Enriko

Sattusin hiljuti lugema uut “Kilplaste” raamatut. Kui hiinlased on lihtsalt liiga jõukad ja täidavad pimesi kommunistliku valitsuse rumalaid käske, siis miks itaallased on hakanud tänavaid piiritusega loputama? On nemadki kilplased? https://eestinen.fi/2020/03/video-itaalias-asuti-koroonaviiruse-torjeks-tanavaid-desinfitseerima/ . Või oleks (Eesti) valitsus pidanud juba ammu rahvale rääkima, seletama, veenma, et uue viiruse näol on tegu sisuliselt üliohtliku senitundmatu biorelvaga, millesse tuleb sõltuda lausa paanilise ettevaatusega. Kohe nii ettevaatlikult, et sportlased (a.j. võrkpallurid Saaremaal) pidanuks vähimagi nurinata oma poe kinni panema ja rahus pere juures püsima.

Enriko
Enriko

Artiklis annavad Harjumaa. Saaremaa ja Tartumaa nakatunud summaks 41. Kus asuvad ülejäänud 30 tuvastatud viirusekandjat? Mingil hetkel saabub kõigis neis küsimustes kõrvulukustav vaikus. Isikuandmete kaitse, ‘paanika ärahoidmine’ jms. saavad olema ‘äravalitute’ märksõnad. Sellise suhtumise peale ütleks Hiina tohtrihärrad: https://eestinen.fi/2020/03/hiina-koroonaviiruse-ekspert-tervest-maailmast-saab-wuhan/ . Aga terves maailmas ei ole nii jõulist, rikast ja karmi valitsust nagu Hiinas, kus kortermajade välisuksi kinni keevitati ja tänavale tulnutel kael ja jalad lubati murda, kui nad karantiinile ei allu.

juss
juss

Kui Eesti Vabariigis ei meeldi, mine Venemaale, Hiinasse ja kui ikka väga ekstreemset siis Põhja Korea! Piirid on lahti!

Enriko
Enriko
Kuulge Juss! Mina pole maailmarändur nagu need, kes me koduõuele katku on importinud ja sellega lausa uhkeldavad. Inimesed on nii laisad ja enesekesksed, et ei viitsi isegi massimeediast kättesaadavaid andmeid analüüsida ja 1+1 kokku panna. Tuulavad ikka mööda kontserte ja spordivõistlusi viirust kokku korjates, uskudes tõsimeeli, et mida pole näha, seda pole olemas. Hiinat ja Venemaad peetakse muidugi eksootilisteks maadeks aga isegi Itaalia karmist kogemusest ei suudeta õppida, et vabatahtlikult hoogu maha võtta. Seepärast ei päde ka Jollerite lootus, et viiruspuhangu hari möödub paari kuu pärast iseenesest. Selliseks arvamuseks pole neil mingit alust, eriti kui nad toovad võrdluseks Hiina, kus… Loe rohkem »
Postimees
Postimees

See nn. Aastaarst Joller on ju süüdimatu tont..
Kuidas see tädi üldse arstipaberid on soetanud on 1 suur?

juss
juss

Ole sõnadega ettevaatlik!

Vaevalt
Vaevalt

usutav.

wpDiscuz