Noored arutlevad valimisea langetamise üle

BNS

Ligi 60 noort ning otsustajat kümnest Euroopa riigist arutlevad kolmapäeval ja neljapäeval Tallinnas valimisea langetamise üle.

Fookuses on valimisea langetamise kogemused ja mõju erinevates riikides kui ka noorte üldine kaasatus ühiskondlikes aruteludes. Seminarile paneb neljapäeva pärastlõunal punkti debatt Euroopa Parlamendi kandidaatide vahel.

Eesti Noorteühenduste Liidu eestvedamisel toimuv seminar on mõtteliseks jätkuks eelmisel kevadel toimunud konverentsile, kus Soome ning Eesti eksperdid samal teemal arutlesid. Sel korral keskendutakse eelseisvatele Euroopa Parlamendi valimistele ning võimalustele tuua Euroopa tulevikuga küsimusi noortele lähemale.

„Lisaks Eestile on valimisiga langetatud veel vaid paaris Euroopa riigis, ent teema on vägagi aktuaalne nii meie lähinaabrite seas kui mujal. Meil on hea meel jagada Eesti esimeste valimiste kogemust ja seaduse muutmise protsessi ning mitmekülgne osalejate profiil annab kinnitust, et meie eduloo vastu tuntakse huvi,” sõnas Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees Mikk Tarros.

2015. aastal tegi Euroopa Parlament soovituse liikmesriikidele kaaluda valimisea langetamist 16-eluaastale Euroopa Parlamendi valimistel. Praegu on see võimalik Austrias, samuti Kreekas, kus valimisõiguslikud on noored alates 17-eluaastast. Eestis saavad 16-aastased hääletada üksnes kohalike omavalitsuste valimistel.

„Meie sooviks on seminari näol valimisea langetamisega jätkamise arutelu edasi viia. Kaardistada lisaks pooltargumentidele ka ohukohti ning väljakutseid. Pealegi – õigus valida on vaid üks võimalus osalemiseks. Loodame, et seminari käigus tõstatub mõtteid, mis aitaks luua noortele võimalusi osalemiseks just valimiste vahelisel perioodil,” ütles seminari korraldaja Karl Andreas Sprenk.

Seminar algab kolmapäeva keskpäeval riigikogu konverentsisaalis ning jätkub neljapäeva hommikul Telliskivi Loomelinnakus. Huvilised on oodatud jälgima nii otseülekannet riigikogu koduleheküljelt kui osalema neljapäeval kell 14 Erinevate Tubade Klubis algaval arutelul Euroopa Parlamendi kandidaatide vahel. Panellistidena astuvad üles Evelin Ilves, Raimond Kaljulaid, Marina Kaljurand, Kätlin Kuldmaa ning Taavi Rõivas.

Eesti Noorteühenduste Liit on katusorganisatsioon noorteühingutele, teostades läbi oma liikmeskonna huvikaitset üle 30 000 noorele. Seminar on osaks projektist “Noored Otsustajad”, mida toetavad SA Noorteagentuur Erasmus+ programmist ning Haridus-ja Teadusministeerium.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments