Eestis on asustamata maa pindala suurim Saaremaa, Alutaguse ja Lääne-Nigula vallas. Linnadest on asustamata maa pindala suurim Pärnu linnas, selgub statistikaameti statistikablogist.
Statistilises mõttes nimetatakse asustamata maaks piirkonda, kus statistilises ruudus (1×1 km) ei ela ühtegi inimest. Nii on saadud tulemus, et 52% Eesti territooriumist on asustamata.
Eesti maismaa pindala on 43 465 km², millest asustamata on 22 593 km². Asustamata maa pindala on suurim Saaremaa vallas (1519 km²), Alutaguse vallas (1143 km²) ja Lääne-Nigula vallas (947 km²) ning väikseim Kihnu vallas (3,5 km²). Linnade võrdluses on asustamata maa pindala suurim Pärnu linnas (487 km²) ning puudub üldse Rakvere ja Võru linnas.
Vaadates omavalitsusüksuste asustamata maa osatähtsust omavalitsuse kogupindalasse Eesti kaardil, siis joonistuvad selgelt välja suuremad piirkonnad. Osatähtsus on väiksem Tallinnas ja seda ümbritsevates omavalitsusüksustes ning kolmnurgas – Tartu, Viljandi, Võru.
Asustamata maa osatähtsus on suurem ussikujulisel alal, mille moodustavad Lääne-Nigula, Lääneranna, Põhja-Pärnumaa, Türi, Põhja-Sakala ja Saarde vallad ning Ida-Virumaal ja Ida-Virumaaga piirneval Lääne-Virumaal. Samuti Kuusalu vallas.
See on hea uudis- kuskil võiks lagastamata loodust siiski ka olla.
Lagastamata loodus ja asustamata ruutkilomeeter ei ole sünonüümid. Kiltsi lennuväljal ei ela ühtegi inimest, aga puhtaks looduseks seda nimetada on ikka omajagu totter.