3

Homsest ei tohi Eesti vanglates enam suitsetada

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Arhiivifoto.

Pühapäevast, 1. oktoobrist ei tohi Eesti vanglates enam suitsetada. Keeld kehtib nii vangidele kui ka kõigile teistele vanglas viibijatele. Seni on vanglates olnud lubatud suitsetada ainult jalutamisalal, ja sedagi kuni kolm sigaretti päevas. Uue korra järgi on keelatud vanglasse tuua suitsetatavaid tubakatooteid, teatas justiitsministeerium.

Täielik suitsetamiskeeld kehtib paljudes riikides. Näiteks on suitsetamine olnud aastaid täiesti keelatud osades Inglismaa vanglates, USA föderaalvanglates ja paljudes osariikide vanglates. Täielik suitsetamiskeeld kehtib Kanada föderaalvanglates, Austraalias ja Uus-Meremaal. Olulisi piiranguid vanglas suitsetamisele on ka paljudes Euroopa liidu riikides.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu toomas
uskmatu toomas

Oleks sellega täielikult päri kui sama nõue käiks kõikide riigiasutuste ja nende ümbruste kohta !
Praegu tundub see rohkem süüdimõistetute kottimisena.

Janari
Janari

“Keeld kehtib nii vangidele kui ka kõigile teistele vanglas viibijatele.” Saan aru et kõikidele kehtib keeld, ka riigitöötajatele selles asutuses!? Varsti kuulutatakse vangla kõige tervislikumaks asutuseks ja on teistele eeskujuks :)…kui trellid ka saaks veel eemaldatud oleks super

Jorma Moll
Jorma Moll

Eikö tämä ole lisärangaistus, jota lakikirjassa ei ole mainittu.
(Totta kai tupakoiminen vaarantaa terveyden, mutta rangaistusten pitää nojautua lakiin.)

wpDiscuz