Haapsalus avab endises Marati poes septembrist uksed Luutar

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalus Posti 26 endise Marati kaupluse ruumides avab septembrist uksed pandimaja, mille pidaja Luutar OÜ nimetab end krediidiasutuseks, mis väljastab laene eseme või esemete tagatisel.

„See tähendab, et laenu soovija toob esindusse eseme, mis jääb soovitava laenu tagatiseks,“ selgitab Luutar oma veebilehel. „Kui laenuvõtja ei soovi, või ei saa, võetud laenu tagasi maksta, siis on võimalik tagatisest loobuda.“

Ettevõtte sõnul ei teki laenajale ühtegi lisakohustust või probleemi, kui ta pole nõus võetud laenu tagasi ei maksma. „Usaldusväärsus laenu võtjana ei kahane sellest ei Luutari ega ka teiste krediidiasutuste, ka pankade suhtes,“ kirjutatakse Luutari kodulehel.

Luutar võtab laenu tagatuseks pandiks kaela- ja käekette, sõrmuseid, kõrvarõngaid, münte,kuldkelli, kuldnööpe, hambakulda, iluasju ja kõiki muid esemeid. Aktsepteeritakse ka investeerimiskulda, kullagraanuleid ja kullakange. Luutar võtab laenu tagatiseks ka heas või väga heas korras olevad esemed: televiisorid, mobiiltelefonid, lauaarvutid, läptopid, digi- fotoaparaadid, DVD ja VHS mängijad, mängukonsoolid, muusikakeskused, võimendid, kõlarid, automakid, tööriistad, jalgrattad jne.

Luutar OÜ on Paides 2006. aastal asutatud perefirma. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Svetlana Emmar ja Ljubov-Luule Emmar.

Ettevõtte asutajad Ljubov-Luule Emmar ja Tarmo Kaldam selgitavad veebilehel, et nad soovisid luua eelkõige ettevõtte, mis jääks pankade ja sms-laenu pakkujate vahele. „Kuna selline nõudlus oli ilmselgelt olemas, otsustasime pakkuda kodumaisele kliendile teistsugust ja väärikat krediidikogemust ning leidsime, et parim viis selle teostamiseks on ühendada väikelaenud, komisjonikauplus/taaskasutus, e-pood ja kulla ost-müük täisteenuseks,“ selgitasid Emmar ja Kaldam.

Luutar alustas ühe esindusega Paides. Praeguseks on Luutaril lisaks 15 esindusele üle Eesti ka hästi toimiv ja igapäevaselt uuenev e-pood, kus pakutakse nii uusi, kui ka kasutatud kaupa. 2016. aastal oli ettevõtte käive pisut üle miljoni euro, ettevõtte sai aasta lõpuks väikese kahjumi.

Fotod: Urmas Lauri
Luutar (urmas lauri) (1)

Luutar (urmas lauri) (3)

Luutar (urmas lauri) (4)

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
dr.Victor
7 aastat tagasi

On haigusi,mis ei allu ravile…

A.Hitler
7 aastat tagasi

See eelmine pandimaja pani olematu klientuuri tõttu uksed ammu kinni…
Kohalik rahvas kõik enamus Soome kolinud või kolimas.tänawad näewad välja nagu 1945 aastal Berliinis.
Suvel liigub tänavatel ju turistide seltskond kes otsib Walget Daami…

Kuglimugli
7 aastat tagasi

Haapsalus üks pandimaja juba on, selliste asutuste avamine näitab, et eestlane jääb üha vaesemaks, kodust ära antakse viimanegi vähegi väärtuslikum asi. Kurb,

sos
7 aastat tagasi
Reply to  Kuglimugli

Kus otsast see eestlane vaesemaks on jäänud? Vaata mis toimub marketite parklates.
Muide, pandimajade teenuseid kasutatakse ka nt USA-s ehk maailma ühes rikkaimas riigis.

Kodanik
7 aastat tagasi

Marat juba ammu kolis minema. Kuhu seda ma ei tea.

Nikita
7 aastat tagasi

Pook koos mutionu ja teiste sõpradega ei peagi enam Maxima tagant kuhugi minema ning võivad sinna laagrisse jäädagi.

RUUM
7 aastat tagasi

juba ammu tühi, ega seal nurga taga muud äri saagi teha kui pandimaja, sest eks ole ju teada vanasõna,,häda ajab härja kaevu,,-viid midagi sobilikku panti ja saad edasi eksisteerida.

lugeja
7 aastat tagasi

Kuhu kolib Marat?