Valitsus otsustas: maavalitsused kaovad järgmisest aastast

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Mihhail Korb Haapsalus 031

Riigihaldusminister Mihhail Korb. Foto Urmas Lauri

Valitsus otsustas tä​nasel kabinetiistungil, et maavalitsuste tegevus lõpetatakse 1. jaanuarist 2018 ning maavalitsuste ülesanded jagatakse omavalitsuste ja ministeeriumite vahel, teatas rahandusministeerium.

Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele. 

Riigihalduse minister Mihhail Korb leiab, et praegune regionaalhalduse korraldus vajab muutmist. Maavalitsuste ülesannete hulk on jäänud liiga väikseks ning see väheneb veelgi, kui haldusreformi järgselt antakse suurematele ja tugevamatele omavalitsustele ülesandeid juurde.

„Maavalitsuste reformiga suurendame kohaliku tasandi otsustusõigust, loome selguse riigiasutuste ülesannete jaotuses ning kaotame dubleerimise ametkondade vahel,“ ütles riigihalduse minister Mihhail Korb. „Sealjuures säilivad maakonnad jätkuvalt riikliku haldamise üksustena, kus riik oma elanikele vajalikke teenuseid pakub. Ükski vajalik riigi teenus ära ei kao, kuid ühtlustub teenuste osutamise kvaliteet ja kättesaadavus maakonnakeskustes. Kohapealseid vajalikke teenuseid hakkavad osutama kohalikud omavalitsused.“

Reformi järgselt saavad kohalikud omavalitsused hakata tegelema maakonna arendustegevuse kavandamisega ja maakondliku koostöö koordineerimisega, rahvastikutoimingutega, täiendavate kultuurivaldkonna ülesannetega ning suunata piirkonna ühistransporti. 

Ministeeriumide vastustusalasse jääb ennekõike erinevates valdkondades järelevalve korraldamine, maatoimingud, regionaalarengu programmide rakendamine ja riiklike planeeringute koostamine.

Maavalitsuste tegevuse lõpetamist hakkab ette valmistama rahandusministeerium, kes peab esitama kava valitsusele märtsiks 2017. 

 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
einoh
7 aastat tagasi

nüüd on sõna mammis alias Ene Pajulal

!
7 aastat tagasi

Eks seda näha ole,mis nalja saama hakkab. Ega siis Ridala ja Haapsalu ühinemisega ei ole samuti normaalne,et meil on mingil ametikohal 2 inimest, nt. 2 linnasekretäri,2 haridusnõunikku, mitu ehitusspetsialisti jne

Kübe
7 aastat tagasi

Münte ei ole kellegil üle?

pook
7 aastat tagasi

Naised viiakse kõik Ericssoni tehasesse liini peale. Aga meite elu jätkub tavapärases rütmis Turu ümbruses.

Ohoo
7 aastat tagasi
Reply to  pook

Just! Vähemalt saab töötukassa linnukese kirja.

juuu
7 aastat tagasi

Mõistlik! Nüüd tahaks teada, kuhu Lääne maavalitsuse naistekarjale kohad tehakse?

süsimust iroonia
7 aastat tagasi
Reply to  juuu

nojaa aga ettevõtjad räägivad ju tööjõupuudusest… 😀