77

Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kroonid-eurod

Sotsiaalministeerium sõlmis kolmapäeval Hoolekandeteenuste AS-iga lepingu, mille kohaselt tasub ministeerium pagulastele üüritud korterite sisustamise eest kuni 1500 eurot inimese kohta.

Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus.

Hoolekandeteenustel tuleb rahvusvahelise kaitse saanud pagulastega lepingud sõlmida ja neile iga kuu 18. kuupäevaks üüriarve saata. Üürilepingu hinnas sisaldub korteri sisustamise kulu, mis on kuni 1500 eurot inimese kohta. Sellele lisanduvad üüri- ja kommunaalkulud, ettenägematud remondikulud ning üldkulud, mis on arvestuslikult 150 eurot kuus.

Kui üürnik jätab maksmata terve üüri või osa sellest, tuleb sotsiaalministeeriumil endal puudujääk kinni maksta. Samuti tuleb ministeeriumil hüvitada ettenägematud remondikulud, mida kindlustus ei kata.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
nipitiri
nipitiri

Mnjaaa eesti tahab ju väga lääneriikide moodi olla,see väga tundub kõik saksamaalt pärit ideed,pagulastele need korteris ja summad jpm.

Eve
Eve
mul on 2 raske puudega neiut,ma olen ise töötu st noorema puudega neiu hooldaja,ma elan ja kasvatan oma lapsi juba aastaid üürikorteris,pank mulle raha ei laena kuna olen liiga vaene ning toimetuleku ega muid toetusi ei saa kuna nende jaoks olen liiga rikas,hambaarstile lähen viimses hädas ja lasen järjest hambaid välja tõmmata kuna pole raha nende ravimiseks,korteris kus elan on mul puha kasutatud mööbel mille olen tuttavatelt või tasuta asjade grupist saanud,hädasti oleks külmkappi vaja ja telekaski on väga vana ja pisike,lastele olen hädapärast uusi riideid ja jalatseid ostnud üldjuhul siis kui vanad täitsa läbi,noorem neiu üritas suvel tööl käia… Loe rohkem »
Silver Suvisild
Silver Suvisild

Tere, Eve! Kui veel külmkapi soovi on, siis hea meelega panen õla alla. Minu kontakt: silver.suvisild@mail.ee Võta minuga julgelt ühendust!

Herbert+ving
Herbert+ving

Miks neid kommentaare ei kustutata kas pole käsku tulnud?

tom
tom

ikka ilge nilbus…moslemikuhi saab 10000euro eest endale kullast diivani osta…mis on selle asja point!?

väga
väga

tahaks seda iva leida,mis viitaks sellele,et neil eestlastega võrdne istekoht on. Neid tuli ju võtta kui eestlastega võrdset,siis miks krt minu pere ei saa sisustuseks 1500 näkku?

Jane
Jane

Kurati hästi hakkavad elama ma tahaks ka nii elada luxs elu miks nemad nii elavad ma ei sa aru meie kes tööd teeme meie rahast läheb see kõik neile

karu
karu

Relvastatud eestimaalaste ülestõus ainult aitab veel Eestimaad päästa

Kits
Kits

Mina küll võõra varakaitseks relva tasuta ei võta.

Nii
Nii

Mul on perele külmikut, pesumasinat ja pliiti vaja. Telekaski on ka ajast ning arust, kohe otsi andmas. Kuhu võin avalduse kirjutada, et perele sisustuseks raha üle kantaks?

Soovitus
Soovitus
Kiri kirjutage isiklikult sellele inimesele, kes nii lahkelt jagab sisserännanutele abi ja abiraha.Ja kindlasti saatke see kiri tähitult ning vastus tulgu ka tähitult ja olgu positiivne, ilma igasuguste ebaloomulike keerutusteta.Kuulan just praegu seda Riigikogu infotundi ehk nn. küsimuste-vastuste saadet ja ükskõik, mida küsitakse, siis tundub, et küsimused on nii valed, kui veel olla saab. Vastused on aga ainult hindele 5+, sest kõik on meil ainult hästi, kuid ometi mitte miski asi ei liigi. Ainult see päheõpitud jutt jookseb nii, et ajast tuleb puudu. Hästi, see selleks, kuid miks peab sisserändajate iga pereliige saama 1500 eurot ei tea mille hea eest?… Loe rohkem »
Kits
Kits

Ärge olge nii kadedad,Tehke tööd ja siis saabub õnn ka teie õuele.

Ott
Ott

Osta õiget naha- ja juuksevärvi. Perele ka. Dokumendid kaota ära.

karu
karu

täiesti perses ikka…
maha reformvoodierakonn

Maali
Maali

Läänlaste silmade avanemine on alanud.

just
just

nad tõstavad kohe mässu.Ja meil ? Põllumehed oma muredega täna Toompeal ja arvake,kas enamus meie inimesi neid toetab ja on nendega solidaarne ? Kaks korda võte arvata….orjarahvas ja rumal ka veel,ei saa aru,et ühtsuses on jõud.Täna toetan mina sind ,homme sina mind.

wpDiscuz